Meditsiiniteaduste valdkonna üliõpilastele pakutakse esmakordselt ettevõtlusõpet

TÜ meditsiiniteaduste valdkonna uues valikaines „Ettevõtluse võimalusest meditsiiniteadustes“ tulevad üliõpilaste ette meditsiiniteaduste valdkonnast võrsunud tippekspertid, kes on oma tegemistes edukalt ühendanud meditsiiniteadused, ettevõtluse ja erasektoris omandatud kogemuse.

Meditsiiniteaduste valdkonna arendusprodekaani Jarek Mäestu sõnul on kiirelt muutuvas töökeskkonnas ettevõtlikkuse ja ettevõtluse arendamine üks ülikooli prioriteetidest. „Meditsiiniteaduste valdkonna üliõpilastele ettevõtlusõppe valikaine loomine on loomulik samm selleks, et tugevdada üliõpilaste ambitsiooni ja konkurentsivõimet tööturul,“ ütles Mäestu ning lisas, et praktilise suunitlusega kursus annab osalejatele kindlasti ideid ja motivatsiooni kaaluda ühe võimalusena tööd erasektoris.

Üliõpilaste ette astuvad kuus praktikut, kes annavad oma inspireerivale kogemusele tuginedes ülevaate meditsiinialase ettevõtluse eripäradest, võimalustest ja proovikividest.

Loenguid peavad TÜ sporditeaduste ja füsioteraapia instituudi asejuhataja ning treeningu füsioloogia lektor Martin Mooses; TÜ kliiniliste uuringute keskuse tegevjuht ja Tahe Outdoors Groupi nõukogu liige, neuroloog Katrin Kaarna; TÜ skeleti-lihassüsteemi lektor ja Fysiokeskuse looja Doris Vahtrik; AS-i Chemi-Pharm juhataja ja TÜ nõukogu esimees Ruth Oltjer; OÜ Ergoway juhataja ja TÜ doktorant Triinu Sirge ning AS-i Kliinik Elite juhatuse liige, günekoloog Andrei Sõritsa.

Lisateave: Jarek Mäestu, TÜ meditsiiniteaduste valdkonna arendusprodekaan, 737 5373, jarek.maestu@ut.ee

Sandra Sommer
pressiesindaja