Õigusteadlaste sulest on ilmunud „Akadeemilise õigusteadusliku uurimistöö abimees“

Algaval nädalal jõuab trükikojast Juura kirjastusse Tartu Ülikooli õigusteaduskonna karistusõiguse kaasprofessori Anneli Soo ning Tartu Ülikooli õigusteaduskonna doktori ja Tallinna Ülikooli lektori Kärt Pormeistri kirjutatud raamat „Akadeemilise õigusteadusliku uurimistöö abimees“.

Raamat on mõeldud neile, kes on huvitatud õigusteadusest või selle ala uurimistöö kirjutamisest. Kasulikku leiab nii õigusteaduse tudeng kui ka laiem lugejaskond, kes soovib teada, mida õigusteadus endast kujutab.

„Raamatus räägime akadeemilise õigusteadusliku uurimistöö kirjutamise praktilisest küljest ning käsitleme küsimusi, mis meil endal omal ajal üliõpilastena teadustöö kirjutamisel üles kerkisid,” rääkis raamatu üks autoritest Anneli Soo.

Raamatust leiab vastuseid paljudele praktilistele küsimustele, muu hulgas, millised on õigusteaduse uurimismeetodid ning kuidas leida uurimisteema ja püstitada uurimisküsimus jne. Käsitletakse kõiki õigusteadusliku uurimistöö koostamise põhietappe alates teema valikust kuni kaitsmiseni. Autorid jagavad universaalseid, praktilisi ja lihtsasti järgitavaid nõuandeid ning toovad näiteid, kuidas uurimistööd samm-sammult koostada.

Raamatu värvikate ja tabavate illustratsioonide autor on Urmas Nemvalts.

Uuri lähemalt Juura kirjastuse veebilehelt või Juuraveebist.

Lisateave:
Anneli Soo, Tartu Ülikooli õigusteaduskonna karistusõiguse kaasprofessor, 737 6042, anneli.soo@ut.ee
Kärt Pormeister, Tartu Ülikooli õigusteaduskonna doktor ja Tallinna Ülikooli lektor, kart.pormeister@tlu.ee