President Kaljulaid: peame vaatama Aasia turgude suunas

9. ja 10. mail toimus Tartus regiooni suurim rahvusvaheline Aasia-teemaline konverents "Asia Update 2019". Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS), Tartu Ülikooli, Tallinna Ülikooli, Tallinna Tehnikaülikooli, Tartu linna ning mitme ministeeriumi koostöös korraldatud konverentsil arutati, mida toob maailma ja meie piirkonna jaoks kaasa globaliseeruv Aasia ning kuidas suurendada koostööd Aasiaga nii ettevõtluses, poliitikas kui ka hariduses.

President Kersti Kaljulaid julgustas ettevõtteid julgemini vaatama Eestist välja ning otsima koostööd ja võimalusi laienemiseks ka Aasia suunal. „Peame otsima turge, mis ei ole veel küllastunud ja selleks, et olla seal edukas, peavad meie ettevõtted julgema oma tegevust ka sinna laiendada,“ ütles riigipea konverentsi avades.

EASi Aasia infokeskuse juhi ja konverentsi peakorraldaja Kai Kreosi sõnul ei ole mõtet enam rääkida Aasia tõusust. „Aasia on täna juba tipus, mis tähendab, et me ei saa endale lubada Aasiaga mitte tegelemist. Kui hetkel kuuleme ühiskonnas rohkem ohtudest, siis ettevõtluses ja ekspordis peame me nägema ka võimalusi,“ rääkis Kreos ja lisas, et EASi Aasia infokeskuse roll on aidata meie ettevõtetel Aasia suunal riske maandada ja potentsiaali realiseerida.

Konverentsi erinevates paneelides ja kõnedes analüüsiti Aasia riikide ja ettevõtete arengut tehnoloogia vallas, USA rolli Euroopa ja Aasia suhetes, räägiti keeleoskuse olulisusest tõlkeäppide ajastul ning küsiti, milline võiks olla maailm Pekingi juhtimisel. Samuti uuriti, millised on Eesti ettevõtete võimalused Aasia turgudel ja eestlaste võimalused seal karjääri teha.

Konverents toimus esmakordselt ning seda korraldasid Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus, Tartu Ülikool, Tallinna Ülikool, Tartu linn, Tallinna Tehnikaülikool, Välisministeerium, Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium ning Haridus- ja Teadussministeerium.

Vaata lisaks fotogaleriid esimesest päevast ja konverentsi veebilehte.

Lisateave:
Egert PuhmEttevõtluse Arendamise Sihtasutuse kommunikatsioonispetsialist, press@eas.ee, 5629 3369
Heidi Maiberg, Tartu Ülikooli Aasia keskuse kommunikatsioonispetsialist, 5199 1451, 737 6122, heidi.maiberg@ut.ee

Sandra Sommer
pressiesindaja