Autor:
Freepik

Rahvusvaheline teaduskonverents Geenifoorum tuleb taas

2. ja 3. septembril toimub juba 21. korda rahvusvaheline teaduskonverents Geenifoorum, mis toob kokku silmapaistvad eksperdid Euroopast ja USA-st, et arutada valdkonna edusamme. Konverents toimub nii veebis kui ka kohapeal, Eesti Rahva Muuseumis Tartus.

Põhjalikumalt peatutakse

  • personaalmeditsiinil psühhiaatrias;
  • Parkinsoni tõvel;
  • populatsioonigeneetikal;
  • inimese mikrobioomi uuringutel;
  • immunoloogial ja epigeneetikal.

Tänavusel Geenifoorumil teeb ettekande rohkem kui 20 tipptasemel esinejat. Teiste seas astuvad üles ka kaks värsket Tartu Ülikooli audoktoriks valitud maailma tippteadlast: Euroopa Molekulaarbioloogia Laboratooriumi asedirektor ja Euroopa Bioinformaatika Instituudi direktor professor Ewan Birney ning Helsingi Ülikooli biotehnoloogia instituudi teadusdirektor professor Mart Saarma. Kogu kavaga saab tutvuda konverentsi veebilehel

Konverents toimub inglise keeles.

Geenifoorum loob professionaalselt inspireeriva õhkkonna, kus saab kohtuda oma ala tippudega ning suhelda nii uute kui ka juba tuttavate kolleegidega.

Professor Mait Metspalu, programmikomitee juht

Huy Qui Vinh Nguyen kaitseb doktoritööd „Süsinikule sadestatud Pt-CeO2 katalüsaatorite väljatöötamine prootonvahetusmembraan kütuseelementidele“

16. augustil kell 11.15 kaitseb Huy Qui Vinh Nguyen oma doktoritööd „Süsinikule sadestatud Pt-CeO2 katalüsaatorite väljatöötamine prootonvahetusmembraan kütuseelementidele“.

Kerli Martin kaitseb doktoritööd „Recognition of carboxylates by synthetic receptors - from structure-affinity studies to solid-contact anion-selective electrode prototyping“

7. augustil kell 10.15 kaitseb Kerli Martin doktoritööd „Recognition of carboxylates by synthetic receptors - from structure-affinity studies to solid-contact anion-selective electrode prototyping“.

Kelli Solmelar-Duracz kaitseb doktoritööd „The molecular and cellular mechanisms of brain plasticity impairing factors”

27. augustil 2024 kell 15.00 kaitseb Kelli Solmelar-Duracz oma doktoritööd „The molecular and cellular mechanisms of brain plasticity impairing factors” („Aju plastilisust kahjustavate tegurite molekulaarsed ja rakulised mehhanismid”).