Skip to main content
Foto:
Silver Gutman

Riigikohtunik Julia Laffranque tutvustab videoloengus Euroopa Liidu õigussüsteemi

11. mail 2022 kell 13.15 on kooliõpilastel ja teistel huvilistel võimalus osa saada Euroopa päevale pühendatud tasuta videoloengust „Euroopa ja õigus“. Tartu Ülikooli teaduskooli korraldatavas loengus tutvustab Riigikohtu kohtunik Julia Laffranque Euroopa Liidu demokraatlikku õigussüsteemi.

Videoloengus kuuleme, kui oluline on ühtne ja läbipaistev õigussüsteem Euroopa ühise identiteedi kujundamisel. Uurime, kuidas Euroopa Liidu õigustik ja institutsioonid aitavad tagada kodanike õigusi ning kaitsta õigusriigi põhimõtteid. Heidame pilgu ka süsteemi väljakutsetele tulevikus. Loengu lõpus vastab Julia Laffranque kuulajate küsimustele.

Tasuta videoloeng on eelkõige mõeldud gümnaasiumiõpilastele, ent seda on oodatud kuulama ka kõik teised huvilised. Veebitund lõppeb etteplaneeritult kell 14.15 ja seda saab jälgida aadressil: https://ut-ee.zoom.us/j/96088712159.

Loengu juurde luuakse tööleht, mis aitab õpetajatel loengut õppetöösse lõimida ja loengu teemat kinnistada. Töölehe saab alatest 9. maist alla laadida teaduskooli kodulehelt. Videoloeng jääb pärast toimumist järelvaadatavaks ja seda saab edaspidi koos töölehega kasutada ajaloo- ja ühiskonnaõpetuse tundides õppematerjalina.

Iga aasta 9. mail peetaval Euroopa päeval väärtustatakse eriliselt rahu ja ühtsust Euroopas. 1950. aastal esitas Prantsusmaa välisminister Robert Schuman just sel päeval Pariisis oma deklaratsiooni organiseeritud ja tihedate majandussidemetega Euroopast, mida peetakse praeguse Euroopa Liidu alguseks. Mõte Euroopa päeva tähistava veebiloengu korraldamiseks tekkis Euroopa Parlamendi Eesti bürool 2020. aasta kevadel, mil Schumani deklaratsioonist möödus 70 aastat.

Videoloeng toimub koostöös Euroopa Parlamendi Eesti bürooga ning on osa selleaastase Euroopa päeva ürituste sarjast. Käesolev aasta on kuulutatud ka Euroopa noorteaastaks, mille tõttu on ürituste peamine sihtrühm tänavu just Eesti koolinoored ja tudengid.

Lisateave: Jaanus Sepp, Tartu Ülikooli teaduskooli arendus- ja koostöö peaspetsialist, 517 7091, jaanus.sepp@ut.ee

 
#kooliõpilasele
LORE

Tartu Ülikooli haridusteaduste instituut alustab neli päeva kestvat missiooni 51 tulevikuõpetaja leidmiseks

Jaga
11.04.2022
#kooliõpilasele #õppimine #teadus #ühiskonnale
Lepatriinu

Loodusfestival kutsub loodusvaatluste maratoni aladest teada andma

Jaga
22.03.2022
#kooliõpilasele #kultuur #teadus #ühiskonnale

Huvipäev „Ebapärlikarp, auster või viinamäetigu?”

Tartu Ülikooli loodusmuuseum ootab peresid 19. veebruaril toimuvale huvipäevale „Ebapärlikarp, auster või viinamäetigu?”.

Jaga
14.02.2022