Selgus teadusnõukoja uus koosseis

Teadusnõukoja juht, Tartu Ülikooli rakubioloogia professor Toivo Maimets tutvustas 6. jaanuaril valitsusele nõukoja liikmeid, kes asuvad valitsust nõustama koroonakriisi puudutavate otsuste tegemisel. Uues koosseisus on koos Maimetsaga kuus Tartu Ülikooli teadlast. Uus koosseis alustab ametlikult tööd juba järgmisel nädalal.

Teadusnõukoja liikmed on Põhja-Eesti Regionaalhaigla infektsioonikontrolli talituse juhataja ja vanemarst Mait Altmets, Tartu Ülikooli psühhofüsioloogia professor Jaanus Harro, Tartu Ülikooli peremeditsiini professor ning peremeditsiini ja rahvatervishoiu instituudi juhataja Ruth Kalda, Tartu Ülikooli molekulaarimmunoloogia professor ning bio- ja siirdemeditsiini instituudi biomeditsiini osakonna juhataja Pärt Peterson, Tartu Ülikooli viroloogia kaasprofessor Margus Varjak ning Tartu Ülikooli kommunikatsiooniuuringute professor Triin Vihalemm.

Oleme koroonaviirusega elanud ja seda tundma õppinud praeguseks pea kaks aastat, kuid see viirus on teatavasti väga dünaamiline. Seetõttu on valitsuse jaoks eriti oluline, et saaksime otsuseid tehes tugineda teadus- ja tõenduspõhisele infole. Teadusnõukoja roll on valitsusele seda sisendit anda. Soovin uue koosseisu liikmetele jõudu oma põhitöö kõrvalt selle ühiskondlikult vastutusrikka ja kohati paratamatult ka pingelise rolli täitmisel, ütles peaminister Kaja Kallas.

Teadusnõukoja juhi Toivo Maimetsa sõnul pidas ta uue koosseisu koostamisel silmas, et esindatud oleksid nii immunoloogia, viroloogia kui ka sotsiaalteaduste valdkonnad, kuid ka arstiteaduse ja laiemalt rahvatervishoiu esindajad.

Asume tööle ajal, kui maailma on vallutanud koroonaviiruse omikrontüvi ning värsked teadusandmed muutuvad pidevalt. Esimese ülevaate anname valitsusele juba järgmisel nädalal, rääkis Maimets.

Teadusnõukoda koostab valitsusele ajakohaseid ülevaateid ja analüüse, mis kajastavad SARS-CoV-2-ga seotud teadustöö arengut nii Eestis kui ka rahvusvaheliselt, ning annab vajadust mööda nõu ka Sotsiaalministeeriumile, Terviseametile ja teistele kriisi lahendamisega seotud asutustele. Samuti töötab teadusnõukoda välja vastuseid valitsuse või selle liikmete püstitatud küsimustele.

Fotol Toivo Maimets. Autor on Siim Lõvi

Illustration with lines

Eesti tehisintellekti tippkeskuse avamine

Sirelin Sillamaa kaitseb doktoritööd „The role of helicases Hmi1 and lrc3 in yeast mitochondrial DNA maintenance“

11. juunil kell 10.15 kaitseb Sirelin Sillamaa biokeemia erialal doktoritööd „The role of helicases Hmi1 and lrc3 in yeast mitochondrial DNA maintenance“.
Mikrofon stuudios

Keemia instituudis loodi taskuhääling „Tuleviku energeetika – energia tulevik“ (TEET)