Kevadsemestri lõpuga saab läbi ka Starter Tartu kevadprogramm. See semester oli proovikivi nii Startup Labile kui ka tudengitele, sest füüsiliste kokkusaamiste asemel korraldati kogu tegevus veebis. Vaatamata sellele läbis programmi suur hulk ettevõtlikke üliõpilasi.
Koroonapandeemia tõttu pidi Startup Lab asendama tavapärased töötoad veebiseminaridega. Sellel oli ka häid külgi: Zoom pakkus head võimalust osaleda olenemata asukohast ja nii oli programm siiski väga edukas. Ideede häkatonil tuli mitmest Tartu ülikoolist kokku 65 üliõpilast, kellest moodustus 13 meeskonda. Kaleidoskoobi eelvooruga lõpetas programmi 12 meeskonda.
Nagu ikka, kuulus programmi ka ülimalt oluline mentorite tagasiside karussell, mis sel aastal toimus nädala jooksul. Tiimidele jagasid head nõu 19 mentorit ja kokku toimus ligi 40 kohtumist,mis aitasid üliõpilastel seada selgemaid sihte. Semestri lõpetas tudengite äriideede võistlus Kaleidoskoop, mille parimad saavad võimaluse esitleda oma ideed finaalvõistlusel ärifestivali Startup Day raames Tartus 27. augustil.
Esimene täielikult veebipõhine Starteri programm tõestas, et ka koroonapandeemia ajal on võimalik õppida ettevõtlust, leida uusi kontakte ning arendada äriideid. Startup Labi juhi Maret Ahoneni sõnul näitasid Starter Tartu tiimid veebiprogrammi läbimisel alates häkatonist kuni esitluskõne treeninguni, et peamine liikumapanev jõud on motivatsioon. „Sel semestril ei toimunud ühtegi kontaktsündmust ega -kohtumist ei tiimide ega mentoritega, ent sellest hoolimata tegid osalejad kõvasti tööd ja igal veebiseminaril saadud teadmised aitasid neil sammukese edasi liikuda. See tõestab veel kord, et kus on tahe, seal on ka väljapääs,“ kiitis Ahonen.
Tiimi Breaking Work liige Tõnu Niilo ütles, et tema jaoks oli programmi kolimine veebi ainusobiv lahendus. „Kui Covid-19 piirangute ajal poleks ettevõtlusõpe veebipõhiseks muutunud, siis ilmselt oleks kogu ettevõtlus ja start-up-maailm jäänud minust veel pikaks ajaks puutumata. Soovitan soojalt osaleda Starteri programmis, sest see on hea võimalus põhitöö ja õpingute kõrvalt midagi ägedat teha,“ sõnas Niilo.
Tartu Ülikooli Startup Lab korraldab igal semestril Starter Tartu programmi, mille jooksul tudengid omandavad iduettevõtte loomiseks vajalikke teadmisi. Programmi jooksul saavad nad ülevaate ettevõtte äriplaanist, turundusest, toote või teenuse arendusest ja paljust muust. Järgmine Starteri programm algab 16. septembril ning siis loodetakse kõik korraldada juba kohapeal või vähemalt hübriidüritusena.
Startup Labis leiavad üliõpilased oma äriideele turvalise keskkonna, kus toetatakse koolituste, mentorite ja kontaktidega ning aidatakse teha esimesed sammud idee elluviimiseks.
Starteri programmi toetab Euroopa Sotsiaalfond.
Lisateave: Martti Saarme, Tartu Ülikooli Startup Labi kommunikatsiooni- ja turundusspetsialist, 5909 4726, martti.saarme@ut.ee