Tartu Ülikool ja Bolt algatasid teadusarendusprojekti isejuhtivate sõidukite tehnoloogiate arendamiseks. Esimesed testsõidud tänavaliikluses tehakse tuleval aastal, Bolti platvormile peaksid isejuhtivad autod jõudma seitsme aasta pärast.
“Paljud tehnoloogiaettevõtted töötavad välja oma isejuhtivad sõidukeid. Meie eesmärk on selle asemel ehitada üles isejuhtivate autode tehnoloogia, mis põhineb vabal tarkvaral ja olemasolevatel kaardirakendustel. See annab meile suurepärase võimaluse kasutada Bolti arendajate teadmisi masinõppest, kaartidest ja nende optimeerimisest,” rääkis Bolti tootejuht Jevgeni Kabanov.
Koostööprojekti eesmärk on töötada välja tehnoloogiaid, mis võimaldavad isejuhtivatel sõidukitel sõita autonoomsuse neljandal tasemel. See tähendab, et enamikel juhtudel ei vaja liiklusvahend inimese sekkumist, välja arvatud kaardistamata piirkondades või äärmuslikes ilmastikuoludes sõites. Lähiaastatel katsetavad Bolt ja Tartu Ülikool isejuhtivate autode pilootprojekte sobilikes linnapiirkondades, pikem eesmärk on integreerida isejuhtivad autod Bolti transpordiplatvormile hiljemalt 2026. aastaks.
“Koostöö Boltiga annab meile võimaluse isejuhtivate autode tehnoloogiaid tegelikes liiklusoludes juba arenduse käigus testida. Kaasame eksperimentidesse ka tudengeid ja valmistame neid sellega ette tulevaseks karjääriks autonoomsete tehnoloogiate valdkonnas," ütles Tartu Ülikooli arvutiteaduse instituudi ettevõtluskoostöö juht Anne Jääger.
Bolti visioon on muuta linnades liikumine mugavamaks, kiiremaks ja usaldusväärsemaks.
“Nõudlus transporditeenuste vastu kasvab. Isejuhtivate sõidukite abil saame me transpordiprobleeme veelgi laiemal skaalal lahendada,” lisas Kabanov.
Boltil on üle 20 miljoni kasutaja rohkem kui 30 riigis, ettevõte on ajakirja Financial Times pingereas Euroopa kiiremini kasvavate ettevõtete seas kolmandal kohal.
Lisateave: Karin Kase, Bolti meediasuhete juht, 524 4233, press@bolt.eu