Autor:
Marita Brigitta Mones

Tartu Ülikool Maks & Moorits teenis Eesti-Läti korvpalliliigas pronksmedali

Tallinnas Unibet Arenal peetud Eesti-Läti liiga finaalturniiri lõpetas Tartu Ülikool Maks & Moorits Eesti parima võistkonnana pronksmedaliga.

Poolfinaalis kaotati 67 : 89 BC Prometeyle, aga tasavägises pronksimängus alistati BC Kalev/Cramo 63 : 60. Mõlema mängu suurim skoorija oli Ty Gordon, kes viskas poolfinaalis 24 ja pronksimängus 26 punkti.

Neljapäevasel pronksimängul BC Prometeyga jätkus tasavägist lahingut üheks veerandajaks. Mõlemad meeskonnad olid hädas haiguste ja vigastustega. Tartu poolel jäi viirushaiguse tõttu koju Andrii Voinalovych ja jalavigastuse tõttu on hooaeg lõppenud Märt Rosenthalil. Prometeyl jäid mängust eemale Caleb Agada, D. J. Kennedy ja D. J. Stephens, lisaks sai mängu käigus vigastada Denis Lukashov.

Prometey sai sellegipoolest pärast 18 : 12 võidetud avaveerandit oma kaitse korralikult toimima ja see tõi edu ka rünnakul. Poolajaks juhtis Prometey juba 45 : 23 ja oli selge, et Tartu tiimil sellest välja tulla ei õnnestu. Teisel poolajal said mänguaega ka Tartu nooremad mängijad ja poolfinaal veeretati lõpuni 89 : 67. Ty Gordon sai Tartu parimana kirja 24 punkti, võrdselt 12 punkti lisasid Leemet Böckler ja Patrik Saal.

Laupäevases pronksimängus läksid tartlased vastamisi oma poolfinaali Riia VEF-ile kaotanud BC Kalev/Cramoga. Eurosarja vintsutustest väsinud Kalev/Cramo ei saanud esimesel poolajal veel mängu käima ja Tartu võitis 34 : 24. Kolmanda veerandi alguses mängupilt aga võrdsustus ja kulges edasi punkt-punkti heitluses. Kolmanda veerandi lõpuks oli Kalev/Cramo 45 : 44 ette jõudnud. Viimasel veerandil võttis aga Tartu poolel skoorimisraskuse enda kanda Ty Gordon ja tuli selle ülesandega toime. Tänu temale hoidis Tartu kerget eduseisu ja suutis pronksmedalid lõpuks kindlustada võiduga 63 : 60.

Ty Gordoni arvele kogunes pronksimängus 26 punkti ja viis korvisöötu. Tomáš Pavelka kogus 12 punkti ja üheksa lauapalli. Hendrik Eelmäe võttis seitsme punkti kõrvale koguni 12 lauapalli. Kalev/Cramo parimana sai Mārtiņš Meiers kirja 20 punkti ja 10 lauapalli. Oleksandr Kovliar lisas 19 punkti ja viis korvisöötu.

Tartu Ülikool Maks & Moorits peatreeneri Nikolajs Mazursi sõnul tõi võidu rünnakul pallijagamine. „Praeguses olukorras peame kasutama üsna väikest koosseisu, kus meil pole kattest korvi all murdjaid. Nii peame liigutama palli ja leidma üles lüngad vastase kaitses. Oli teada, et Kalev/Cramol on keeruline – nad jõudsid alles eile Eestisse ja pidasid hilise matši. Mõlemad meeskonnad alustasid pronksikohtumist üsna aeglaselt ja visked ei läinud. Olen poiste üle väga uhke! Nad olid lõpuni keskendunud ja näitasid oma taset. Kohtumise lõpus võitlesid nad pallide eest ja panid vabavisked sisse,“ sõnas Mazurs.

Tartu Ülikool Maks & Moorits jätkab mängudega Eesti meistriliigas ning kolme võiduni peetavas veerandfinaalseerias minnakse vastamisi Keila KK-ga. Avamäng toimub Tartus reedel, 14. aprillil kell 19.00, teine kohtumine peetakse Keilas teisipäeval, 18. aprillil, ja kolmas mäng taas Tartus pühapäeval, 23. aprillil.

Ülikoolipere on oodatud osalema liikumiskampaanias ,,Kevadsammud 2024”