Inimesed, kel ei ole erialast tasemeharidust või kelle oskused on aegunud, saavad tulla tasuta õppima Haridus- ja Teadusministeeriumi riikliku koolitustellimuse raames Tartu Ülikoolis pakutavatele kursustele. Koolitused toimuvad Tartus, Tallinnas, Ida-Virumaal, Pärnus, Viljandis ja veebis.
Muutuva majandus- ja demograafilise olukorra tõttu on oluline end kogu oma elu jooksul täiendada ja uuendada aeg-ajalt oma tööalaseid oskusi. Ülikooli pakutavad kursused annavad inimestele võimaluse omandada tasuta uusi teadmisi ning ühildada õppimine ja töötamine.
Pärnusse oodatakse täiendusõppijaid, kes tegelevad või soovivad alustada turismi- ja toitlustusettevõtlusega. Koolitus „Turismiettevõtte juhi arenguprogramm“ annab valdkonna keskastme juhtidele teadmised meetoditest ja vahenditest, mida rakendada oma asutuse või ettevõtte teenuste, toodete ja meeskonna arendamiseks. Kursusel „Praktiline projektijuhtimine“ õpitakse, kuidas projekte edukamalt ellu viia.
Viljandis toimuvatel kursustel saab õppida mitmesuguseid loovoskusi: käsitööalase infomaterjali kujundamist, helindamist ja helitöötlust, kaameratööd ja videomontaaži.
Veebiõppes on võimalik täiendada end nii pedagoogika, infotehnoloogia kui ka muudes valdkondades. Koolitused „Programmeerimisest maalähedaselt“ ja „Programmeerimise alused“ on mõeldud kõigile, kes soovivad teha esimest tutvust programmeerimisega. Kursusel „Andmeanalüüs ettevõtte otsustusprotsessis“ tegeletakse suurandmetega, mille toel planeerida tootmist. Raamatukoguhoidjad on oodatud infopädevuse e-kursusele.
Paljud Tartus toimuvad kursused on juba täitunud, kuid vabu kohti leidub veel näiteks kursustel „Kuidas alustada 3D-printimisega“, „Vägivallaohvri traumateadlik nõustamine”, samuti võrkpallitreenerite koolitusel, kuhu saab hakata registreeruma septembri alguses.
Kõigi Tartu Ülikooli pakutavate tasuta koolitustega saab tutvuda kodulehel.
Koolitusi rahastatakse Euroopa Sotsiaalfondi meetmest „Täiskasvanuhariduse arendamine ja mitteformaalsete õppimisvõimaluste pakkumine“ (ESF VÕTI).