Autor:
Ragnar Vutt

Tartu Ülikool püsib maailma ülikoolide pingereas 400 parima seas

4. juunil avalikustas rahvusvaheline konsultatsioonifirma Quacquarelli Symonds (QS) maailma ülikoolide pingerea, kus Tartu Ülikool hoiab Eesti parimana 358. kohta. 

Eelmisel aastal põhjalikult uuendatud metoodika alusel koostatud edetabeli 20. väljaandes 358. kohta jaganud Tartu Ülikool saavutas sama tulemuse ka tänavuses pingereas. 

Esikohta hoiab kolmeteistkümnendat aastat järjest Massachusettsi Tehnoloogiainstituut (MIT). Nelja koha võrra kerkinud Imperial College London on nüüd 2. kohal, 3. ja 4. kohal on vastavalt Oxfordi Ülikool ja Harvardi Ülikool. Eesti ülikoolidest on tabelis esindatud veel kaks ülikooli: Tallinna Tehnikaülikool on 621.–630. ja Tallinna Ülikool 1001.–1200. kohal. 

QS kasutab alates eelmisest aastast ülikoolide paremusjärjestusse seadmisel üheksat tulemusnäitajat: ülikooli maine akadeemiliste liidrite ja tööandjate seas (vastavalt 30% ning 15% koondhindest), akadeemiliste töötajate ja üliõpilaste suhtarv (10%), teaduspublikatsioonide mõjukus ehk viidete arv akadeemilise töötaja kohta (20%), välisüliõpilaste ja -töötajate osakaal (kumbki 5% koondhindest), kestlikkus (5%), vilistlaste tööhõive ja mõjukus (5%) ning rahvusvaheline teaduskoostöö (5%). Kolm viimast tulemusnäitajat lisandusid eelmisel aastal lisandusid kolm tulemusnäitajat – kestlikkus, vilistlaste tööhõive ja mõjukus ning rahvusvaheline teaduskoostöö. 

Edetabeli koostamisel võttis QS tänavu arvesse 5663 ülikooli, millest reastas 1503. Möödunud aastaga võrreldes lisandus tabelisse 21 uut kõrgkooli. 

Edetabeliga saab tutvuda QS-i kodulehel. 

Kas leidsite vajaliku informatsiooni? *
Aitäh tagasiside eest!
Communication

Miks valida õpirändeks Enlighti ülikool?

Parlamentide esimeeste arutelu

JÄRELVAADATAV: viie riigi parlamentide esimehed arutlesid Tartu Ülikoolis õiglase ja püsiva rahu saavutamise üle Ukrainas

Euroopa teadusülikoolide võrgustik The Guild avaldas soovitused programmi „Erasmus+“ täiustamiseks

The Guildi liikmesülikoolid andsid soovitusi, kuidas Euroopa Komisjon saaks muuta üliõpilaste stipendiumide süsteemi õiglasemaks, lihtsamaks ja jätkusuutlikumaks.