Tartu ülikool viib Intellektikale jalgpallirobotid

Nädala lõpus, 14. ja 15. veebruaril peetakse Tartu näituste messikeskuses haridus- ja infomessi Intellektika, kus on esindatud ka Tartu ülikool.

Ülikooli eesmärk on tutvustada ennekõike õppimisvõimalusi ning 2014. aasta vastuvõtutingimusi ja -ajakava. Nii võib messiboksis kohata inimest, kes teab kõike sisseastumisest ja ka tudengeid, kes räägivad oma kogemustest Tartu ülikoolis õppimisest, sisseastumisest ja tudengielust Tartus.

Tartu Ülikooli messiboksis tegutsevad Teadusbussi noored -  liikuv teaduslabor, mis teeb  teadusteatrit: pakub võimalusi kogeda noortel inimestel loodusteadusi läbi kaasahaaravate eksperimentide, pikituna ladusa jutuga asjade olemusest. Käsitletavad teemad ulatuvad füüsikast keemiani, bioloogiast robotiteni maagilistest trikkidest tehnika uusimate saavutusteni.

Lisaks on teises hallis väljas ülikooli robotiklubi, kes demonstreerivad jalgpalliroboteid. Üles pannakse jalgpalliväljaku demo ning saab näha väravaid löövad roboteid ning neid lähemalt uurida. Samuti on messil võimalik kohtuda Estcube-1 projektis kaasalöövate tudengitega.

Foto: Estcube-1. Foto: Martin Põder

Intellektika on külastajatele avatud reedel, 14. veebruaril kell 11–18 ja laupäeval, 15. veebruaril kell 10–16. Kohapeal saab lunastada 2 eurot maksva pileti.

Tule, uuri õppimisvõimalusi ja leia end Tartu ülikoolist!

Lisainfo: Piret Normet, TÜ turunduse peaspetsialist, tel: 737 6271, e-post: piret.normet [ät] ut.ee.

Virge Tamme Tartu Ülikooli pressiesindaja Tel: +(372) 737 5683
Mob: +(372) 5815 5392 E-post: virge.tamme [ät] ut.ee
www.ut.ee