TARTU ÜLIKOOLI PÄEV TALLINNAS TUTVUSTAB ÜLIKOOLI ÕPPE- JA TEADUSTEGEVUST

Tartu Ülikooli päeva avab kell 15 TÜ teadusprorektor prof Ain Heinaru, kes ühtlasi autasustab uurimistöö- ning esseekonkursi võitjaid. Esseekonkursi korraldas Tartu Ülikool koostöös Tallinna Linnavalitsusega pealinna 10.-12. klasside õpilastele. Uurimiskonkursi kuulutas välja Tallinna Linnavalitsus TÜ üliõpilastele, teemaks oli teenuste osutamine lastele ja lastega peredele Tallinnas.
Kell 15.30 räägivad ülikooli sisseastumisest Aime Randveer ja Kaja Karo, kes tutvustavad ülikooli õppimisvõimalusi ja vajalikke tingimusi TÜ üliõpilaseks saamisel.

Kell 16.15 peab videoloengu TÜ biokeemia dotsent Tiiu Vihalemm teemal "Vitamiinid – inimtoidu asendamatud mikrotoitained". Kell 17 räägib TÜ kehakultuuriteaduskonna dekaan, spordifüsioloogia prof Vahur Ööpik toidust, toidulisanditest ja sportlikust saavutusvõimest.
Kell 17.45 lõpetab Tartu Ülikooli Tallinna päeva AHHAA teaduskeskuse teadusteater teemal "Tugitoolisportlase rekordiretseptid".
Tartu Ülikooli päeva raames on Rahvusraamatukogus saadaval ülikooli teaduskondade ja kolledžite infomaterjalid.

Tartu Ülikooli Tallinna päeva eesmärgiks on luua kontakte uute üliõpilaste ning võimalike koostööpartneritega, tutvustada abiturientidele ja teistele huvilistele ülikooli õppe- ja teadustegevust.
Seekordsel Tallinna päeval on ka konkreetsem alateema, mis võimaldab laiendada sihtgruppi selle valdkonna huviliste näol. Medicina päevateema raames räägitakse just tervisest, vitamiinidest, spordist jpm. Huvilistel on võimalus mõõta lisaks lihaspinget ja rasvaprotsenti. Tervisespordi võimalusi tutvustab PlanetSport, jõusaalitreeningutest ja toidulisanditest räägib Eesti tippkulturist Ott Kivikas.

Tartu Ülikooli Tallinna päeva kava asub aadressil: /uksused/Regionaal/upload_files/TLN-paev2004.pdf.

Illari Lään
TÜ avalikkussuhete juht