Tartu Ülikooli suveülikooli kursused on registreerimiseks avatud

Üheteistkümnes Tartu Ülikooli suveülikool üllatab mitmete uute kursustega, samas korratakse ka varasemate suvede populaarsemaid kursuseid.

Tartu Ülikooli suveülikoolis õppida soovijatel on võimalik valida 47 erineva kursuse vahel. Näiteks on võimalik näitlejate käe all täiustada praktilist eneseväljendusoskust või kogenud koolitajate juhendamisel omandada tundetarkust ja mõjutamise kunsti. Keelehuvilised võivad tutvust teha vene, läti, leedu või hiina keele ja kultuuriga, loodushuvilised saavad praktiseerida looduses pildistamist. Juhid, kes soovivad arendada oma töötajate koostööoskusi ja tõsta töö tulemuslikkust, parandada teabevahetust organisatsioonis või saada näpunäiteid kriisiolukordadega toimetulekuks, leiavad mitmeid praktilisi tööalaseid kursusi.

Esmakordselt toimuvad kursused "Keskastmejuht nõustajana" (dotsent Made Torkoff), "Sissejuhatus hiina keelde, kultuuri ja ärieetikasse" (sinoloog Märt Läänemets), "Läti, lätlased ja läti keel" (Ilze Zagorska), "Hõrgu toidu ja tervise laager" (toitumisspetsialist Marika Blossfeldt), "Praktiline eneseväljenduse kursus" (näitlejad Veikko Täär ja Marko Mäesaar) ning "Jooksukool – valmistumine rahvajooksu ürituseks" (jooksutreener Harry Lemberg).

Möödunud aastate populaarsematest suveülikooli kursustest jätkuvad ka tänavu "Tulemusjuhtimine ja tulemustasustamine organisatsioonis" (dotsent Kulno Türk), "Portree joonistamine" (dotsent Anne Parmasto), "Meediasuhted: võimalused ja riskid" (suhtekorralduse praktik ja õppejõud Kaja Tampere).

Tartu Ülikooli suveülikool toimub traditsiooniliselt Eestimaa erinevates paikades. Kursustel saab osaleda nii Tartus kui ülikooli kolledžites Narvas, Pärnus, Viljandis, Türil. Koolitusi toimub ka TÜ Tallinna esinduses, Kuresaares Ülikoolide Keskuses Saaremaal jpt kohtades.

Suveülikooli kursustele palume registreeruda hiljemalt 11. juuniks 2010. Vabade kohtade olemasolul saab kursustega liituda ka hiljem. Kursuse läbinud saavad Tartu Ülikooli tunnistuse koos hinnetelehega.

Lähemalt suveülikoolist: www.suveylikool.ee

Lisainfo:
Marko Ojakivi, TÜ avatud ülikooli keskuse turundusspetsialist, tel 737 6209, 515 6142, e-post marko.ojakivi@ut.ee

Mehis Tuisk
Tartu Ülikooli pressiesindaja