Autor:
Lauri Veerde

Tartu Ülikooli uue õppe- ja teadushoone ideekonkursile esitati kümme tööd

Suvel kuulutas ülikool välja arhitektuurikonkursi, mille eesmärk oli leida kavand Maarjaväljale õppe- ja teadushoone rajamiseks ning lähiala kujundamiseks. 19. oktoobril avas hankekomisjon konkursile esitatud kümme tööd.

Enne tööde žüriile hindamiseks esitamist kontrollib hankekomisjon veel kõigi osalejate vastavust esitatud kvalifitseerimise tingimustele ja tööde vastavust vormilistele nõuetele.

Žürii koguneb 14. novembril. Auhinnatud kavandite märgusõnadele vastavad nimekaardi ümbrikud avatakse ja kavandite autorid avalikustatakse avalikul koosolekul, mille toimumise üksikasjadest teavitatakse riigihangete registri ja ülikooli kodulehe kaudu.

Žüriisse kuuluvad kantsler Kstina Noormets, loodus- ja täppisteaduste valdkonna dekaan Leho Ainsaar, Eesti Arhitektide Liidu volitatud arhitektid Tõnis Arjus, Tiit Sild ja Jüri Siim ning Tartu Linnavalitsuse arhitektuuriteenistuse juhtiv arhitekt Ivo-Sven Riet. Lisaks on ekspertidena žüriisse kaasatud Tartu Linnavalitsuse linnaplaneerimise ja maakorralduse osakonna detailplaneeringute teenistuse juhataja Aire Priks ning Tartu Ülikooli kinnisvaraosakonna arendustalituse juhataja Viljo Vider.

Samal teemal

Tartu Ülikooli peahoone

Algab ülikooli uue arengukava koostamine

Tartu Ülikooli peahoone