Autor:
Lauri Trolla

Tartu Ülikooli väärikate ülikool alustas õppeaastat

Uut õppeaastat alustanud Tartu Ülikooli väärikate ülikool tähistab tänavu oma 15. sünnipäeva.

Väärikate ülikool alustas tegevust 2010. aastal Pärnu kolledžis, sealt liiguti edasi Tartusse. Praegu toimuvad väärikate ülikooli programmid peale Pärnu ja Tartu veel paljudes Eesti paikades: Elvas, Keilas, Kuressaares, Narvas (vene keeles), Põltsamaal, Põlvas, Sauel, Tallinnas (eesti ja vene keeles), Türil, Valgas, Viimsis, Viljandis ja Võrumaal. Lisaks auditoorsetele loenguprogrammidele toimub ka veebiseminaride programm, mis sai alguse ajal, kui koroonaviirus õppijad auditooriumidest internetti sundis.

Tartu Ülikooli elukestva õppe keskuse juhataja Tiia Ristolaineni sõnul on väärikate ülikool kujunenud omamoodi regionaalseks ülikooliks, mis kannab elukestva õppe ideed ja ühendab tuhandeid aktiivse eluhoiakuga õppijaid Eesti eri paigust. „Kokku on Tartu Ülikooli väärikate ülikooli alla koondunud 16 programmi, mis pakuvad enesetäiendusvõimalusi alates 50-aastastele õppimishuvilistele. Liitumissoovi on väljendanud veel mitu piirkonda,“ lisas Ristolainen.

Väärikate ülikooli loengutes käsitletakse teaduse ja ühiskonnaeluga seotud aktuaalseid teemasid. Lektorid on eri valdkondade õppejõud, teadlased ja eksperdid, tuntud kultuuri- ning ühiskonnategelased.

Paljud väärikate ülikooli avaloengud on juba toimunud. Oktoobris ootavad ees õppeaasta esimesed loengud Kuressaares, Sauel ja Viimsis. Loengute info ja registreerimisjuhised leiab ülikooli kodulehelt.

Väärikate ülikooli programme toetavad Haridus- ja Teadusministeerium, kohalikud omavalitsused ja eraettevõtjad.
Väärikate ülikool

Vananemise uurija: motiveeritud eakas suudab õppida keeli ja uisutamist

Väärikate ülikool 15 aastat

Väärikate ülikoolil täitus 15 aastat