Tartu Ülikoolis alustasid õpinguid uued talendid

Sel õppeaastal algas kolmandat korda programm „Talendid Tartusse, millega ülikool pakub võimekatele Eesti noortele eneseteostuseks tavalisest mitmekesisemaid õpivõimalusi. Programmi tänavune avaüritus toimus 15. septembril Tartu Ülikooli muuseumi valges saalis.

Programmi „Talendid Tartusse“ valitakse igal aastal kuni 100 noort, kes saavad koostada endale meelepärase õpiprogrammi. Talentidel on võimalus osaleda kas noore õpetaja projektis, teadus- või ettevõtlusprojektis.

Avaüritusel tervitas programmi valitud üliõpilasi Tartu Ülikooli õppeprorektor Aune Valk, misjärel sai kuulata eelmise aasta osalejate kogemuslugusid ja muljeid nende projektidest. Pärast seda kuulutati välja Tartu Ülikooli Sihtasutuse stipendiumikonkurss.

Nimelt pani Tartu Ülikooli Sihtasutus välja 10 000 euro suuruse stipendiumi kolmele Tartu Ülikooli õppima asunud andekale gümnaasiumilõpetajale, kes on edukalt esinenud rahvusvahelistel olümpiaadidel. Stipendiumifondi toetasid Tartu linn, Tartu Mill AS, OÜ Playtech Estonia, AS Olerex ja OÜ Tarmetec, kes allkirjastasid Tartu Ülikooli Sihtasutusega vastava koostöölepingu.

Avaüritusel astusid üles Heino Elleri Muusikakooli pärimusmuusikud Tori kihelkonna viiuldaja Mihkel Toomi mängitud palaga „Mihkli esimene polka“. Ürituse lõpus oli võimalik teiste osalejatega muljeid jagada ja suupisteid nautida.

Üritust jäädvustas Tartu Ülikooli fotograaf Andres Tennus.

stipendiumile kandideerimine

Lisateave:

Kelli Hanschmidt, Tartu Ülikooli teaduskooli võistlus- ja õppekorralduse peaspetsialist, 529 8272, kelli.hanschmidt@ut.ee (küsimused avaürituse kohta)
Katriin Fisch-Uibopuu, Tartu Ülikooli Sihtasutuse juhataja, 514 6113, tysiht@ut.ee (küsimused stipendiumi kohta)