Autor:
Sirje Üprus

Tema Ekstsellents, Kanada suursaadik Laird Hindle külastas ülikooli

22. novembril tegi esmavisiidi Tartu Ülikooli ja kohtus rektoriga Kanada esimene suursaadik Eestis, Tema Ekstsellents Laird Hindle.

Suursaadikule tutvustati ülikooli ajalugu ja peahoonet. Rektor ja Hindle rääkisid teaduskoostööst ning võimalusest arendada eesti keele ja kultuuri õpetamist Toronto Ülikoolis, kus on olemas eesti keele õppetool. Hindle kohtus ka inglise keele ja kanada kirjanduse nooremlektori Eva Reinuga, kes tutvustas suursaadikule Tartu Ülikoolis aastate jooksul tehtud Kanada-teemalisi uurimistöid ja konverentse. Lisaks kohtus suursaadik CDL-Estonia esindaja Ermo Tikuga. CDL (Creative Destruction Lab) on rahvusvaheline ärikiirendiprogramm, mis annab alustavatele teadus- ja tehnoloogiapõhistele iduettevõtetele võimaluse pääseda ligi maailmatasemel eksperditeadmistele ja rahvusvahelisele kapitalile. CDL sai alguse Toronto Ülikoolist ja on praeguseks laienenud 13 asukohta 7 riigis.

Tänavu 18. juulil nimetas Kanada ametisse riigi esimese suursaadiku Eestis, et suurendada Kanada diplomaatilist kohalolekut Kesk- ja Ida-Euroopas. Laird Hindle on varem töötanud Keenia ja Jaapani välisesindustes ning viimastel aastatel tegutsenud Kanada Välisministeeriumi Ida- ja Lõuna-Aafrika osakonna asedirektorina.

Kunstniku kujutis kosmoseteleskoobist Ariel teel Lagrange'i punkti 2.

Linnutee galaktikas tekib igal aastal vähemalt üks uus eksoplaneet

Kunstniku nägemus Arielist teel Lagrange'i punkti 2

Tartu muutub aprilli lõpus kosmosemissiooni keskuseks

täis kirjutatud vihik laual