TÜ humanitaarteaduste ja kunstide valdkonna dekaaniks valiti Margit Sutrop

Täna, 28. septembril valiti Tartu ülikooli humanitaarteaduste ja kunstide valdkonna dekaaniks professor Margit Sutrop. Margit Sutrop asub ametisse 1. jaanuarist 2016, mil ülikooli üksused jätkavad uues struktuuris nelja valdkonnana.

Valimiskomisjoni esimehe akadeemilise sekretäri Andres Soosaare sõnul jagati välja 140 hääletussedelit. Ainsa kandidaadi Margit Sutropi poolt hääletas 126 valimiskogu liiget. Seega on uus dekaan professor Margit Sutrop, sest tema poolt hääletas enam kui pool hääletamisel osalenutest.

Professor Margit Sutropi sõnul näitasid valdkonna dekaani valimised, et humaniora valdkonnas on olemas valmisolek minna edasi reformidega, mida oleme kolme aasta jooksul filosoofiateaduskonnas algatanud. „Kavatsen edaspidigi seista hea selle eest, et üliõpilastel oleks senisest enam võimalusi kujundada oma individuaalne õpitee ja Tartu ülikoolist saadav haridus vastaks Eesti ühiskonna vajadustele. Et humanitaarteadused oleksid nähtavamad nii Eestis kui rahvusvaheliselt. Ning et humanitaarteaduste ja kunstide eripära ja tähtsust mõistetaks nii ülikooli sees kui ka Eestis ja Euroopas," ütles Sutrop.

„Ees seisab põnev ülesanne liita ühiseks pereks väga erineva suuruse, organisatsioonikultuuri ja ülesannetega struktuuriüksused: usuteaduskond, ajaloo- ja arheoloogia instituut, eesti ja üldkeeleteaduse instituut, filosoofia ja semiootika instituut, kultuuriteaduste ja kunstide instituut, maailma keelte ja kultuuride kolledž ning Viljandi kultuuriakadeemia. Usun, et meil on üksteiselt palju õppida ja koostöökohti tekib ajaga üha juurde," lisas Sutrop.

Praktilise filosoofia professor Margit Sutrop on Tartu ülikooli filosoofiateaduskonna dekaan ja eetikakeskuse juhataja. Tema kandidatuur dekaani ametikohale esitati viie erineva humaniora valdkonna kogu või töötajate grupi ning filosoofiateaduskonna üliõpilaskogu poolt.

Valimiskogusse kuulus 352 usuteaduskonna, filosoofiateaduskonna ja Viljandi kultuuriakadeemia õppejõududu, teadlast ja üliõpilast.

Selle nädala jooksul selgub ka sotsiaalteaduste valdkonna, meditsiiniteaduste valdkonna ning loodus- ja täppisteaduste valdkonna dekaan. Dekaanide valimistele järgneb 23. oktoobril akadeemiliste töötajate esindajate valimised valdkondade nõukogudesse. Ka uute valdkondade nõukogude volitused algavad 1. jaanuaril 2016.

Loe valimistest lähemalt siseveebist TÜ kodulehelt.

Lisainfo: professor Margit Sutrop, TÜ humanitaarteaduste ja kunstide valdkonna dekaan alates 1. jaanuarist 2016, praegune filosoofiateaduskonna dekaan, tel: 520 7183, e-post: margit.sutrop@ut.ee;
Andres Soosaar, Tartu ülikooli akadeemiline sekretär, tel: 737 5605, e-post: andres.soosaar@ut.ee.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja