TÜ ideelabor paneb Tartus "Trammi" käima

Neljapäeval, 13. septembril alustab Tartu Ülikooli ideelabor oma teist hooaega. Uus 11-nädalane tsükkel kannab seekord nime "Tramm 11" ja ootab osalema nii tudengeid kui ka ettevõtjaid.

TÜ ideelabor on keskkond, kus tudengimeeskondadel aidatakse 11 nädala jooksul teostada põnevaid ja positiivselt hulle valdkonnaüleseid ideid. Sedapuhku on uus 11-nädalane loometsükkel saanud nime "Tramm 11".

Ideelabori eestvedaja Kalev Kaarna sõnul on "Tramm 11" kindlatel rööbastel veerev võimalus katsetada uusi asju ning testida oma võimeid. "Sel hooajal pakume ka ettevõtjatele võimalust mentorina lühikeseks ajaks TRAMMi peale hüpata. Laiendame ka geograafilist haaret ja lisaks Tartule hakkab "Tramm 11" sõitma ka Tallinnas, Soomes, USAs ja Horvaatias," ütleb Kaarna. "Laiem geograafia tähendab koostööd teiste kõrgkoolidega ning ühiste arendusmeeskondade loomist ja ühist probleemide lahendamist."

On ka mitmeid sisulisi muudatusi. Näiteks saavad osaleda ka „radari alt lendavad tiimid“, kes tahavad ideelabori tuge, kuid avalikku tähelepanu veel ei soovi. Samuti saavad meeskonnad praktilist abi ja nõu, kuidas teostada arendust ilma selge liidri või juhita, kuidas leida projektis rakendust just enda oskustele ning kuidas tulla toime kaose ja ootamatustega.

Endiselt on kõigil ettevõtetel ja tudengitel võimalik saata "Tramm 11" tiimidele oma probleemipüstitusi või ideid. Seda saab teha veebis: bit.ly/ideelabor. Juba sisestatud ideed on nähtavad veebilehel: ut.ee/ideelabor

Eelmisel aastal osales kümnes ideelabori tiimis üle 40 tudengi. Kaheksa tiimi esitasid oma saavutuste kohta lõppraporti. Põnevamatest lahendustest saaks esile tuua ehitusseaduste kaardi koostamist, juuste kasutamist taimede kasvatamisel, emotsioonimeetri väljamõtlemist ja närvivõrgu algoritmi kasutamist riiete ostmisel.

Täpsemalt on võimalik kõigest kuulda 13. septembril algusega kell 17 TÜ tehnoloogia instituudi suures saalis (Nooruse 1), kus tunnustatakse eelmise hooaja julgemaid tiime, käivitatakse pidulikult "Tramm 11" ning antakse ülevaade muudest ideelabori tegevustest.

Lisainfo: Kalev Kaarna, tel 53 416 194, kalev.kaarna@ut.ee

Anneli Miljan
Tartu Ülikooli pressiesindaja
Tel: +(372) 737 5683
Mob: +(372) 515 0184