TÜ ja TTÜ sõlmivad tarkvaraarendusfirmaga Webmedia koostöölepingud

Lepingutega võtab Webmedia endale kohustuse investeerida IT-haridusse alanud õppeaasta jooksul 1,2 miljonit krooni. Lepingute kogumaht 2010. aasta lõpuni on üle 3 miljoni krooni.

Tartu Ülikooli arvutiteaduse instituudi juhataja Tiit Roosmaa sõnul on lepe hea näide tihedast koostööst erasektori ja ülikoolide vahel. "Webmedia IT-spetsialistid on ka varem TÜ tudengitele loenguid pidamas käinud. Lepinguga saab meie koostöö ametliku vormi, mis tagab ühistegevuse järjepidevuse," ütles Roosmaa.

Webmedia juhatuse esimehe Taavi Kotka sõnul tasub IT-haridusse investeerimine ära mitmel moel. "Kõige kiiremini nähtav tulemus on see, et Webmedia töötajad saavad tudengeid õpetades väärtusliku koolituskogemuse. Laiemalt võttes tõstame me muidugi IT-sektori kvaliteeti tervikuna."

[[{"type":"media","view_mode":"media_large","fid":"41365","attributes":{"alt":"","title":"","class":"media-image","typeof":"foaf:Image","wysiwyg":1}}]]TTÜ Informaatikainstituudi tarkvaratehnika professor Kuldar Taveter ütles, et tarkvaratehnika ainete õpetamisel on hädavajalik, et loenguid ja eriti harjutustunde peaksid infotehnoloogia praktikud, kes tarkvaratehnikaga iga päev tegelevad. Professor rõhutas: "Lisaks õppetööle määrab leping kindlaks koostööpõhimõtted ka ühise teadus- ja arendustegevuse jaoks, mis aitab kaasa ekspordivõimelise innovatsiooni edendamisele Eesti tarkvaratööstuses".

Täna allkirjastatavad lepingud sätestavad koostööpõhimõtted õppetöös ja arendustegevustes. Lepingute kohaselt peavad Webmedia töötajad IT-tudengitele loenguid ning juhendavad laboritunde, võimaldades kasutada ka ettevõtte infrastruktuure. Ülikoolid pakuvad koostööpartnerile vajalikke alus- ning rakendusuuringuid, täienduskoolitust ning konsultatsioone.

Koostööleping mõlema ülikooliga allkirjastatakse esmaspäeval 27. oktoobril kell 12.15 Tartus Dorpati konverentsikeskuses, kus toimub innovatiivse tarkvaratehnoloogia sümpoosion.

Lisainfo ja intervjuud:

Professor Kuldar Taveter