Ühiskonnateaduste instituudi tööandjate mess oli oluline nii üliõpilasele kui ka tööandjale

18. märtsil toimus ühiskonnateaduste instituudis seitsmes tööandjate mess.

Ühiskonnateaduste instituut korraldab messi eesmärgiga viia kokku praktika- ja töökohti pakkuvad ettevõtted ning erialast rakendust otsivad tudengid. Mess annab mõlemale poolele võimaluse kohtuda, arutleda ootuste ja võimaluste üle ning sõlmida esimesi kokkuleppeid.

Selleaastasel messil oli tudengitele praktika- ja tööpakkumisi tutvustamas 26 organisatsiooni, nende hulgas näiteks Õhtuleht, Postimees, majandus- ja kommunikatsiooniministeerium, Corpore, Eesti Loodusmuuseum, Päästeamet, Tartu Linnaraamatukogu, Hamburg & Partnerid, TÜ muuseum, RAKE jpt.

Messil ERR Novaatorit esindanud Marju Himma-Kadaka sõnul on tööandjate mess üks väheseid kohti, kus tudengid saavad organisatsioonide esindajatelt küsida, millised pakkumised parasjagu turul on ning mis on nende töö- või praktikakohtade tegelik sisu. Ka kiidab Himma-Kadakas messi külastavaid üliõpilasi: "Tunnustust väärib see, et tudengid on aasta-aastalt läinud julgemaks ning sisukamaks. Küsitakse väga asjatundlikult ehk näha on eeltööd ja sisulist läbimõtlemist, mida potentsiaalselt tööandjalt oodatakse."

Lisaks suhtlusele üliõpilastega toob Himma-Kadakas välja messi teisigi positiivseid külgi: "Sugugi vähemtähtis pole see, et igal aastal saavad tööandjad kokku oma kolleegidega. Tore on vaadata, kes on kuhu jõudnud, mida teeb ja mida pakub, millised on uued suunad meediaturul".

Kommunikatsioonijuhtimise magistrant Viljam Viljasoo toob välja messi kasulikkuse üliõpilase jaoks: "Pole ju väga neid kohti, kus oleks võimalik saada poolesaja meetri pikkuse koridori pealt niivõrd laia ülevaadet enda erialaga seotud tööandjatest ja nende konkurentidest. See on parem ju, kui googeldamine!"

Viljasoo toob välja ka personaalse kontakti olulisuse: "Kui veebist ja ajalehtedest leiame üldiselt ohtrate positiivsete omadussõnadega ilustatud töökuulutusi, siis messil saab igasugu küsimusi tööpakkujalt otse küsida, vajadusel isegi kriitilisi ja ebameeldivaid küsimusi. Ja kui tingimused ei sobi, saab ju kohe kõrvallaua taga olevat konkurenti küsitlema minna."

Tööandjate messile eelnes praktikaarutelu, kus üliõpilastele praktikakohti pakkuvate organisatsioonide esindajad arutlesid koos õppejõududega selle üle, kuidas praktikat kolme osapoole – üliõpilane, organisatsioon, ülikool – jaoks võimalikult efektiivselt korraldada.

Vaata tööandjate messi galeriid!

Virge Tamme