Ülemaailmsel statistikapäeval Delta keskuses arutletakse nüüdisaja statistika päevateemade üle

Tartu Ülikooli matemaatika ja statistika instituut kutsub 20. oktoobril kõiki huvilisi Delta keskusesse tähistama ülemaailmset statistikapäeva. Üritust on võimalik jälgida ka UTTV otseülekandes.

Statistikapäeval saab kuulata nii statistikaga süvitsi tegelevate kui ka kaudselt kokku puutuvate inimeste mõtteid. Ettekannetes kõneldakse statistikaga seotud muredest praeguses maailmas ning Tartu ja statistika seotusest viimase sajandi kestel. Juttu tuleb pealtnäha lihtsatest teemadest nagu inimeste ja leibkondade loendamine või inimese teavitamine tema riskidest, mis aga teemasse süvenedes osutuvad siiski omajagu keerukateks ülesanneteks.

„Aastaks 2020 oleme jõudnud infoühiskonda, kus nii riigi, asutuse kui ka üksikisikuna tehakse väga suur osa olulistest otsustest andmete põhjal. Seetõttu ei saa meist keegi läbi ilma statistilise kirjaoskuseta – oskuseta arvulisi andmeid mõista ja neist ka ise rääkida,“ sõnas Tartu Ülikooli matemaatilise statistika professor Krista Fischer, kes peab ka ise statistikapäeval ettekande. „Statistiline kirjaoskus on ka ülemaailmse statistikapäeva üks olulisemaid teemasid. Pakume võimalust näha ja kuulata nii akadeemiliste statistikute, riikliku statistika esindajate kui ka andme- ja majandusteadlaste ning poliitikute vaadet arvude maailmale. Arutleme, kui hästi me selles orienteeruda oskame ja mil moel saaksime koostöös oskusi veelgi parandada,“ lisas Fischer.

Vestlusringis püüavad eri valdkondade asjatundjad leida vastust küsimusele, kuidas arvulistest näitajatest avalikkusele kõige paremini kõneleda. Sõna saavad sotsiaalminister Tanel Kiik, Tartu Ülikooli makroökonoomika teadur ja dotsent ning Eesti Panga majandusuuringute allosakonna ökonomist Lenno Uusküla, Tartu Ülikooli bioinformaatika professor ja akadeemik Jaak Vilo ning paljud teised. Kava ja esinejatega saab tutvuda Delta keskuse veebilehel.

Üritust aitavad korraldada Statistikaamet, Eesti Teadusagentuur ja SEB. Osalemine on tasuta, kuid kohapeale tulekuks on tarvis registreeruda.

Lisateave: Krista Fischer, Tartu Ülikooli matemaatilise statistika professor, 737 5496, krista.fischer@ut.ee

Sandra Sommer pressiesindaja tel +372 737 5681
mob +372 5307 7820 sandra.sommer@ut.ee
www.ut.ee