Autor:
Tartu Ülikool

Ülikoolipere on oodatud kevadjooksule

Kolmapäeval, 19. aprillil kl 19 antakse start esimest korda toimuvale Tartu Ülikooli kevadjooksule. Tartu Ülikooli Akadeemilise Spordiklubi kõrvalt algav viie kilomeetri pikkune rada kulgeb mööda Emajõe äärt Raekoja platsini ja tagasi.

Kevadjooksu peakorraldaja Janelle Uibokandi sõnul saab viie kilomeetri pikkust distantsi läbida endale sobivas tempos kas joostes või kõndides. „Kuigi nimetame seda kevadjooksuks, on liikumisviisist ja -kiirusest palju olulisem värskes õhus sportimise rõõm. Soovime edendada tervislikke eluviise ja rõhutada eriliselt vaimse tervise ja liikumise seost,“ ütles ta. Uibokand julgustas kevadjooksul osalejaid endaga kaasa kutsuma ka oma pereliikmeid, sõpru, kolleege ja teisi huvilisi.

Kevadjooksul selgitatakse lisaks üldarvestusele välja kõige kiiremad üliõpilased ja kõige kiirem kõrgkool. Samuti tehakse kindlaks kõige aktiivsem Tartu Ülikooli valdkond, mis selgub võistlusel osalenute arvu põhjal.

Võistlusele saab registreeruda 16. aprillini veebilehel sport.ut.ee/kevadjooks, kus on ka täpsem info võistlusklasside ja -raja kohta. 10. aprillini saavad ülikooli töötajad ja üliõpilased osta soodushinnaga pileti (5 €; tavahind alates 11. aprillist 15 €, alates 19. aprillist 20 €). Soodustuse saamiseks tuleb sisestada pärast kontaktandmete lisamist sooduskood „TÜpere“. Soodushinnaga registreerunud osalejate staatust kontrollitakse enne võistluse toimumist võistlusnumbrite jagamisel.

Et võistluse ettevalmistused kulgeksid ladusalt, soovitatakse osalejatel kohale tulla vähemalt 30 minutit enne võistluse algust. Samuti tuleb meeles pidada, et võistluseks kasutatavad teed on osaliselt liiklusele avatud. Võistlejatel on kohustus järgida liikluseeskirju, juhinduda liiklusmärkidest ja liiklusreguleerijate märguannetest.

Võistlust korraldavad Tartu Ülikooli spordiesindus, MTÜ Tartu Ülikooli Akadeemiline Spordiklubi, Tartu Ülikool, Tartu Ülikooli üliõpilasesindus ja Eesti Akadeemiline Spordiliit.

Ülikoolipere on oodatud osalema liikumiskampaanias ,,Kevadsammud 2024”

Liikumiskampaaniasse „Kevadsammud 2024“ kaasas kõige enam üliõpilasi Tartu Ülikool

Ülikoolipere on oodatud osalema liikumiskampaanias ,,Kevadsammud 2024”

Ülikoolipere on oodatud osalema liikumiskampaanias ,,Kevadsammud 2024”

jooksjad staadionil

Sportlased on sageli valmis väärkohtlemist taluma tulemuste nimel