Autor:
Andero Kalju

Üliõpilaste teadustööde riiklikule konkursile oodatakse lõputöid

Eesti Teadusagentuur (ETAG) avas 2024. aasta üliõpilaste teadustööde riikliku konkursi, mille preemiafond on tänavu kokku üle 185 500 euro. Üliõpilased saavad esitada oma lõputöid 15. septembrini. 

Teadustööde konkursil võivad osaleda kõikide erialade ja kõrgharidusastmete üliõpilased, kes tunnevad, et nende teadustööl võib olla potentsiaali saada preemia. Töid oodatakse loodusteaduste, tehnika ja tehnoloogia, arsti- ja terviseteaduste, põllumajanduse ja veterinaaria, sotsiaalteaduste ning humanitaarteaduste ja kunstide valdkonnast. 

Osaleda saab kolmes kategoorias: rakenduskõrghariduse ja bakalaureuseõppes, magistriõppes ning doktoriõppes. Kõigis valdkondades antakse välja riiklik preemia igas õppeastmes. Lisaks ootavad osalejaid eripreemiad, mille kohta saab täpsemalt lugeda Eesti Teadusagentuuri kodulehelt. 

Tänavuse konkursi riiklike preemiate auhinnafond on 112 900 eurot ja eripreemiate auhinnafond 72 674,78 eurot. Esitatud töid hindab riiklik konkursikomisjon. 

Konkursile kandideerimise lõpptähtaeg on 15. september. Konkursile saab esitada lõputöid, mis on valminud 2023. või 2024. aastal. Ühte tööd saab esitada ainult ühe korra. Teadustöö tuleb esitada eesti keeles, võõrkeelsele tööle tuleb lisada eestikeelne kokkuvõte. 

Tutvu konkursi täpsemate tingimustega ETAG-i kodulehel. 

Tööde esitamine toimub ETAG-i konkursside veebikeskkonnas konkursid.etag.ee. 

Üliõpilaste teadustööde riiklik konkurss toimub juba 23. korda. Seda korraldavad ETAG ning Haridus- ja Teadusministeerium. 

raha

Erasmus+ stipendium semestriõpinguteks

Enlighti logo

Mis on Enlight? Võrgustiku võimalused ülikooliperele

Erasmus+ õpirände koordinaatorid valdkondades

TÜ akadeemilistest üksustest leiad Erasmuse õpirände koordinaatorid