Autor:
Andero Kalju

Väärikate ülikooli 2022/2023. õppeaasta lõpuaktus

Reedel, 19. mail kell 12 toimus Tartu Ülikooli aulas väärikate ülikooli Tartu, Põltsamaa ja Võru programmi õppeaasta lõpuaktus.

Lõpuaktusel tervitasid lõpetajaid Tartu Ülikooli rektor Toomas Asser ja Tartu linnapea Urmas Klaas. Tartu Ülikooli sotsioloogia ja sotsiaalpoliitika kaasprofessor Mare Ainsaar pidas akadeemilise ettekande „Kas heaolu olevikku ja tulevikku on võimalik mõõta?“. Muusikalise etteaste tegid Karmoškakamraadid.  

Sellel õppeaastal toimusid väärikate ülikooli loengud 15 paigas üle Eesti: Elvas, Keilas, Kuressaares, Narvas, Pärnus, Põltsamaal, Põlvas, Sauel, Tallinnas, Tartus, Türil, Valgas, Viljandis, Viimsis ja Võrumaal. Lisaks loengutele korraldati Zoomi keskkonnas veebiseminare, mida on võimalik järelvaadata.  

Tartu Ülikooli väärikate ülikool alustas tegevust 2009/2010. õppeaastal Pärnus ning laienes sealt Tartusse ja teistesse Eesti piirkondadesse, et pakkuda vanemaealistele elukestva õppe võimalusi. Väärikate ülikooli tegevust toetavad Haridus- ja Teadusministeerium, kohalikud omavalitsused ning ettevõtjad. 

Tartu Ülikooli Narva kolledži üliõpilased

Narva õpetajad pingutavad eestikeelsele õppele ülemineku õnnestumise nimel

Narva kolledž

Tartu Ülikool pakub Ida-Virumaal tasuta täienduskoolitusi nii eesti kui ka vene keeles

Kiviktaimla kursus - Tartu Ülikool

Tartu Ülikooli suveülikool pakub juba veerand sajandit elukestvat õpet