Autor:
Andero Kalju

Väärikate ülikooli 2022/2023. õppeaasta lõpuaktus

Reedel, 19. mail kell 12 toimus Tartu Ülikooli aulas väärikate ülikooli Tartu, Põltsamaa ja Võru programmi õppeaasta lõpuaktus.

Lõpuaktusel tervitasid lõpetajaid Tartu Ülikooli rektor Toomas Asser ja Tartu linnapea Urmas Klaas. Tartu Ülikooli sotsioloogia ja sotsiaalpoliitika kaasprofessor Mare Ainsaar pidas akadeemilise ettekande „Kas heaolu olevikku ja tulevikku on võimalik mõõta?“. Muusikalise etteaste tegid Karmoškakamraadid.  

Sellel õppeaastal toimusid väärikate ülikooli loengud 15 paigas üle Eesti: Elvas, Keilas, Kuressaares, Narvas, Pärnus, Põltsamaal, Põlvas, Sauel, Tallinnas, Tartus, Türil, Valgas, Viljandis, Viimsis ja Võrumaal. Lisaks loengutele korraldati Zoomi keskkonnas veebiseminare, mida on võimalik järelvaadata.  

Tartu Ülikooli väärikate ülikool alustas tegevust 2009/2010. õppeaastal Pärnus ning laienes sealt Tartusse ja teistesse Eesti piirkondadesse, et pakkuda vanemaealistele elukestva õppe võimalusi. Väärikate ülikooli tegevust toetavad Haridus- ja Teadusministeerium, kohalikud omavalitsused ning ettevõtjad. 

pilt meelemürgist

Meelemürkide tarvitamine

pilt potentsiaalsest sõbrast, kes on rohelise värviga kaetud

Kuidas leida uusi sõpru? 

Tartu Ülikooli Narva kolledži üliõpilased

Narvas alustavad õpinguid tulevased eesti keeles õpetavad klassiõpetajad