Talvel saab tarkust taga nõuda Tartu Ülikooli talveülikoolis

Nagu möödunud aastal, toimuvad ka tänavu kõik talveülikooli kursused veebis. Osaleda saab mugavalt ja turvaliselt kodust või töökohast lahkumata.

Talveülikooli programmijuht Esta Pilt selgitas, et koolitused toimuvad kas täielikult veebipõhiste e-kursustena Moodle’i keskkonnas või reaalajas veebiseminaridena BigBlueButtoni või Zoomi vahendusel. Talveülikooli kursused toimuvad veebruaris. Pakume kursusi eri sihtrühmadele ja loodame, et iga õpihuviline leiab enda jaoks sobiva, lisas Pilt.

Põhilise osa programmist moodustavad veebiseminarid. Teemade valik on lai: „Meedia- ja infopädevused tänapäevases infokorratuses“, „Kinnisvara- ja üüriinvesteeringud“, „Tööõiguse väljakutsed koroonakriisis“, Investeerimine börsil algajatele – millest tuleks alustada?, Külalislahkusest Piibli aegadest tänapäevani jm.

E-kursustest on talveülikooli programmis „Soome keel algajatele I ja II osa. Neil kursustel saab õppija ise valida õppematerjalide ja ülesannetega tegelemiseks sobiva aja ja koha.

Programmist leiab ka vaheldusrikkaid veebikoolitusi, kus õppija saab osaleda nii reaalajas toimuvatel veebiseminaridel kui ka läbida iseseisvalt õppematerjale. Sellised on näiteks „Kujutlustreening spordis ja muusikas: mida suudad näha, seda suudad teha“ ning Leinanõustamine ja tehnikad.

Tartu Ülikooli talveülikooli traditsioon sai alguse 2011. aastal. Tutvuge talveülikooli kursustega kodulehel.

Koolitused toimuvad kas täielikult veebipõhiste e-kursustena Moodle’i keskkonnas või reaalajas veebiseminaridena rakenduste BigBlueButton või Zoom vahendusel.

Arvamusfestival

Tartu Ülikooli lava 18. mail Tartu [eel]arvamusfestivalil

Kevadine pilt Tahkuna loodusest

Avalikul aruteluõhtul küsitakse, kas kliimakriisis saab vaid teadusele loota

Inimesed loodust vaatlemas

Loodusvaatluste tegemise huvilised on oodatud Tartusse vaatlusmaratoniks valmistuma