Euroopa teadusülikoolide võrgustik The Guild avaldas soovitused programmi „Erasmus+“ täiustamiseks

The Guildi liikmesülikoolid andsid soovitusi, kuidas Euroopa Komisjon saaks muuta üliõpilaste stipendiumide süsteemi õiglasemaks, lihtsamaks ja jätkusuutlikumaks. Muutuste elluviimiseks kutsuvad võrgustiku ülikoolid komisjoni üles koostama ambitsioonikat eelarvet järgmise programmi jaoks aastatel 2028–2034. 

Tartu Ülikooli Erasmuse programmi koordinaatori Jaanika Haljasmäe sõnul on tänuväärne, et programm pakub üliõpilastele järjest enam võimalusi rahvusvahelise õpikogemuse saamiseks, sealhulgas väljaspool programmiriike. Sealjuures pööratakse aina enam tähelepanu vähemesindatud gruppide kaasamisele ning keskkonnahoidlikule käitumisele. Teisalt on toetuste süsteem muutunud aina keerulisemaks ja pole üliõpilaste jaoks enam kuigi läbipaistev. 

„Meil on Euroopas ühine eesmärk muuta rahvusvaheline õpikogemus iga üliõpilase haridustee tavapäraseks osaks. Ülikoolidel on pikk kogemus õpirände korraldamisel, üliõpilaste toetamisel ja nende tagasiside kuulamisel. Leiame, et toetuste süsteem on muutunud liiga keeruliseks, põhjustades üliõpilastes ebakindlust oma õpirände planeerimisel,“ selgitas Haljasmäe. 

Programmi „Erasmus+“ eesmärk on arendada kõrgkoolide rahvusvahelist koostööd, toetades muu hulgas riikidevahelist õpirännet ja praktikat.  

Tutvu The Guildi täismahus soovitustega võrgustiku veebilehel. 

Kas leidsite vajaliku informatsiooni? *
Aitäh tagasiside eest!
lapsed nurmenukki korjamas

Euroopa harrastusteadlased aitasid tuvastada üllatavaid muutusi putuktolmlevate taimede suguelus

Lipud peahoones ees

Viie riigi parlamentide esimehed arutlevad Tartu Ülikoolis õiglase ja püsiva rahu saavutamise üle Ukrainas

Ivar Zekker Chemicumi laboris mulksuvate reoveereaktoritega. Katsereaktorites toimub ravimijääkide- ja lämmastikuärastus biokilekandjatel

Kolloid- ja keskkonnakeemia teadur Ivar Zekker arendab Keenias kestliku reoveepuhastuse võimalusi