Täiskasvanud õppijaid oodatakse kevadsemestril algavatesse mikrokraadiprogrammidesse, et omandada lisaeriala või pädevus mõnes kitsamas valdkonnas. Programmidesse on võimalik kandideerimisavaldusi esitada 26. jaanuarini.
2024/2025. õppeaasta kevadsemestril pakub Tartu Ülikool 28 mikrokraadiprogrammi ettevõtluse, majanduse, turunduse, juhtimise, infotehnoloogia, hariduse, kultuuri, psühholoogia, kestliku arengu, õiguse ja ühiskonnateaduste vallas. Nende hulgas on ka mitu uut programmi: „Kestlik ühiskonnakorraldus ja harjumuste kujundamine“, „Maailmapoliitika ja mõjutustegevus“, „Meeskonnatöö ja juhtimine“ ning „Süsteemne infojuhtimine“. Paljud programmid jätkuvad järgmise õppeaasta sügissemestril.
Tartu Ülikooli õppeprorektori Aune Valgu arvates on mikrokraadiprogrammid tulnud selleks, et jääda – muutuv tööturg ja uued töötamisviisid nõuavad teadmiste ja oskuste pidevat arendamist, mida on võimalik tänu mikrokraadiprogrammidele teha senisest paindlikumalt ja kiiremini. „Pakume mikrokraadiõpet juba neljandat aastat. Senine kogemus on näidanud, et täiskasvanud õppijad on selle töötavale inimesele sobiva väiksema koormusega õpivõimaluse väga hästi vastu võtnud. Programmi läbinu saab õppimist soovi korral tasemeõppes jätkata ja omandada ka bakalaureuse- või magistrikraadi. Tagasisideküsitluse põhjal kavatseb seda võimalust kasutada ligi pool vastanutest,“ lisas Valk.
Mikrokraadiprogramm on pikem tervikliku sisuga täiendusõppeprogramm, mis on loodud tasemeõppeainete põhjal, arvestades tööturu ja ühiskonna vajadusi. Selle maht on 12–30 EAP-d ja õpe kestab enamasti semestri või kaks. Mikrokraadiprogrammis osalejad õpivad üldjuhul koos üliõpilastega ning õppetöö toimub töötavale inimesele sobivas sessioon- või veebiõppe vormis. Kandideerima on oodatud vähemalt keskharidusega õppijaid, kuid mitmes programmis tuleb arvestada lisatingimustega.
Täpsemat infot mikrokraadiprogrammide sisu, kandideerimistähtaegade ja -tingimuste kohta leiab veebilehelt ut.ee/et/mikrokraadiprogrammid iga programmi tutvustuse juurest.