Mida teha kevadvaheajal Tartus?

Tartu kesklinn
Autor:
Ragnar Vutt

Tartu Ülikooli muuseumid on oma rikkalike kogudega avastamisrõõmu pakkuvad paigad, kus põnevat uudistamist jagub nii suurtele kui ka väikestele. Kevadisel koolivaheajal saab külastada ülikooli muuseumi, kunstimuuseumi, botaanikaaeda, loodusmuuseumi ja raamatukogu.

  1. Ülikooli muuseumis saab avastada keskaegset Tartut ja mõelda tagasi oma õpinguteajale.
  • Näitus „Nähtamatu Tartu. 800 aastat linna algusest“ viib rännakule keskaegsesse Tartusse. Näitusel selgub, kuidas riietusid ja mida sõid 13. sajandi tartlased ning milline oli nende argipäev. Lapsed võivad selga proovida raudrüüd ja keskaegseid rõivaid.
  • Nostalgiline näitus „Minu elu ülikool“ jutustab kõigi Tartu Ülikoolis õppinud üliõpilaste lugu. Hullu Teadlase kabinetist on saanud mänguala, kus lapsed saavad mängida mänguasjadega, juhtida elektriseinal elektrit või tutvuda teadusmaailmaga.
  1. Ülikooli peahoones on kunstimuuseumis võimalik tutvuda aula võimusümbolitega ja kartseris näha omaaegseid elamistingimusi.
  • Tartu Ülikooli kunstimuuseumi näitusel „Võimu märgid“ võetakse luubi alla Tartu Ülikooli aula ja uuritakse selle piduliku ruumi muutumist eri võimude ajal.
  • Kunstimuuseumis asub ka muumiakamber, kus on kaks muumiat ja sarkofaag.
  • Peahoone pööningul asuvasse kartserisse pandi karistust kandma pahandustesse sattunud üliõpilased. Autentses kartseris saab näha, kuidas karistusalused seal aega veetsid.
Image
Botaanikaaed
Tartu Ülikooli botaanikaaed (autor: Ragnar Vutt)
  1. Eesti kõige liigitihedam botaanikaaed ja troopiline kasvuhoone ootavad jalutajaid
  • Väärika ajalooga botaanikaaias on erakordselt liigirikas ala – 3,2 hektari suurusel territooriumil kasvab ligi 10 000 taimeliiki ja -sorti maailma eri kliimavöötmetest.
  • Kasvuhoones on üle 700 ruutmeetri kasvupinda, kus leiab põnevaid ja eksootilisi taimi pea igast maailmajaost. Lisaks taimedele pakuvad palju rõõmu ka kilpkonnad, kalad, papagoid ja hiid-raagritsikad.
  1. Loodusmuuseumis näeb planeedi Maa arengulugu
  • Tartu Ülikooli loodusmuuseum on Eesti vanim muuseum, mis on üle 220 aasta vana. Püsinäitusel „Maa. Elu. Lugu“ rändab külastaja planeedi Maa elus- ja eluta looduse arenguloo radadel alates universumi tekkimisest kuni tänapäevase loodusliku mitmekesisuseni. Muuseumi kogudesse talletatud 1,3 miljonist eksemplarist näeb püsinäitusel ligi 8000.
  1. Ülikooli raamatukogus eesti raamatu aastale pühendatud õppematerjalide näitusel võib kohtuda taas oma kunagiste õpikutega
  • Näitusel saavad nii vilistlased kui ka üliõpilased näha oma õpiaastatest tuttavaid raamatuid. Kuigi suur osa väljapanekust koosneb 20. sajandi teostest, on kuraatorid välja otsinud ka väljaanded, mis said esimesena kõrgkooliõpiku tiitli.

Kohtume kevadises Tartus!


Osale ka ülikooli kevadjooksul 16. aprillil kell 19.00. Viie kilomeetri pikkune rada algab TÜ spordihoone kõrvalt ning kulgeb mööda Emajõe äärt Raekoja platsini ja tagasi. Distantsi on võimalik läbida endale sobivas tempos kas joostes või kõndides.

6. aprillini on ülikooliperel (töötajatel, üliõpilastel ja vilistlastel), teiste kõrgkoolide üliõpilastel, alla 18- ja üle 60-aastastel võimalus osta pilet soodushinnaga 6 eurot (7.–13. aprillini kehtib kõigile tavahind 18 eurot ja võistluspäeval 25 eurot).

Registreeru kevadjooksule

Kas leidsite vajaliku informatsiooni? *
Aitäh tagasiside eest!