Selgus teadusnõukoja uus koosseis

Teadusnõukoja juht, Tartu Ülikooli rakubioloogia professor Toivo Maimets tutvustas 6. jaanuaril valitsusele nõukoja liikmeid, kes asuvad valitsust nõustama koroonakriisi puudutavate otsuste tegemisel. Uues koosseisus on koos Maimetsaga kuus Tartu Ülikooli teadlast. Uus koosseis alustab ametlikult tööd juba järgmisel nädalal.

Teadusnõukoja liikmed on Põhja-Eesti Regionaalhaigla infektsioonikontrolli talituse juhataja ja vanemarst Mait Altmets, Tartu Ülikooli psühhofüsioloogia professor Jaanus Harro, Tartu Ülikooli peremeditsiini professor ning peremeditsiini ja rahvatervishoiu instituudi juhataja Ruth Kalda, Tartu Ülikooli molekulaarimmunoloogia professor ning bio- ja siirdemeditsiini instituudi biomeditsiini osakonna juhataja Pärt Peterson, Tartu Ülikooli viroloogia kaasprofessor Margus Varjak ning Tartu Ülikooli kommunikatsiooniuuringute professor Triin Vihalemm.

Oleme koroonaviirusega elanud ja seda tundma õppinud praeguseks pea kaks aastat, kuid see viirus on teatavasti väga dünaamiline. Seetõttu on valitsuse jaoks eriti oluline, et saaksime otsuseid tehes tugineda teadus- ja tõenduspõhisele infole. Teadusnõukoja roll on valitsusele seda sisendit anda. Soovin uue koosseisu liikmetele jõudu oma põhitöö kõrvalt selle ühiskondlikult vastutusrikka ja kohati paratamatult ka pingelise rolli täitmisel, ütles peaminister Kaja Kallas.

Teadusnõukoja juhi Toivo Maimetsa sõnul pidas ta uue koosseisu koostamisel silmas, et esindatud oleksid nii immunoloogia, viroloogia kui ka sotsiaalteaduste valdkonnad, kuid ka arstiteaduse ja laiemalt rahvatervishoiu esindajad.

Asume tööle ajal, kui maailma on vallutanud koroonaviiruse omikrontüvi ning värsked teadusandmed muutuvad pidevalt. Esimese ülevaate anname valitsusele juba järgmisel nädalal, rääkis Maimets.

Teadusnõukoda koostab valitsusele ajakohaseid ülevaateid ja analüüse, mis kajastavad SARS-CoV-2-ga seotud teadustöö arengut nii Eestis kui ka rahvusvaheliselt, ning annab vajadust mööda nõu ka Sotsiaalministeeriumile, Terviseametile ja teistele kriisi lahendamisega seotud asutustele. Samuti töötab teadusnõukoda välja vastuseid valitsuse või selle liikmete püstitatud küsimustele.

Fotol Toivo Maimets. Autor on Siim Lõvi

Kas leidsite vajaliku informatsiooni? *
Aitäh tagasiside eest!

Robert Valner kaitseb doktoritööd „Design of TeMoto, a software framework for dependable, adaptive, and collaborative autonomous robots“

04. detsembril kell 13.15 kaitseb Robert Valner füüsikalise infotehnoloogia erialal doktoritööd „Design of TeMoto, a Software Framework for Dependable, Adaptive, and Collaborative Autonomous Robots“

Muzayin Nazaruddin kaitseb doktoritööd „Semiotics of Natural Disasters: the Entanglements of Environmental and Cultural Transformations“

16. detsembril kell 10.15 kaitseb Muzayin Nazaruddin semiootika ja kultuuriteooria erialal doktoritööd „Semiotics of Natural Disasters: the Entanglements of Environmental and Cultural Transformations” („Looduskatastroofide semiootika: keskkonna- ja kultuurimuutuste läbipõimumine”).

Martin Oja kaitseb doktoritööd „Semiotics of Multimodal Conflict: Modes, Modalities and Audio-Visual Incongruence in Feature Film“

16. detsembril kell 14.15 kaitseb Martin Oja semiootika ja kultuuriteooria erialal doktoritööd „Semiotics of Multimodal Conflict: Modes, Modalities and Audio-Visual Incongruence in Feature Film” („Multimodaalse konflikti semiootika: moodused, modaalsused ning auditiivse-visuaalse vastuolu mängufilmis”).