Reari-RJ- Brasiiliasse

Üliõpilasvahetus Reari-RJ (Rede das Assessorias Internacionais das Instituições de Ensino Superior do Rio de Janeiro) võrgustikku kuuluvate ülikoolidega toimub Utrechti koostöövõrgustiku raames.

Reari-RJ võrgustikku kuulub 14 ülikooli Rio de Janeiro osariigist : UFRJ, PUC-RIO, UERJ, UFF, CEFET, Colégio Pedro II, IFRJ, UEZO, UENF, UFFRJ, UNIRIO, Fiocruz, IFFluminense ja IME.

Täpsem info programmi kodulehelt.

Stipendium

Vahetusüliõpilastele on välisülikoolis tagatud tasuta õpe. Kulutused majutusele, toidule, reisile, viisale ning õppematerjalidele tuleb üliõpilasel endal kanda.

 

Kandideerimine

Läbi TÜ Rahvusvahelise õpirände keskuse. Programmile saavad kandideerida kõikide erialade rakenduskõrgharidus-, bakalaureuse- ja magistriõppe üliõpilased. Ülikoolide valimisel tuleb jälgida, millistele erialadele antud ülikoolis kandideerida saab - mõned ülikoolid kõikidele erialadele vahetusüliõpilasi vastu ei võta (kõige sagedamini on piirangud arsti- ja õigusteaduses).

Konkurss toimub kord aastas (jaanuaris) ning avaldusi saab esitada järgmiseks õppeaastaks. Kandideerida saab nii üheks kui kaheks semestriks (sügis- ja/või kevadsemestriks). Kandideerimisel tuleb esitada pingerida kolmest eelistatud ülikoolist ning väljavalitud üliõpilased paigutatakse Utrechti võrgustiku vastava komisjoni poolt ühte soovitud ülikooli.

TÜ konkurss: läbi SoleMOVE kandideerimissüsteemi.

NB! Kandideerides Reari-RJ-võrgustiku kaudu, pole samal aastal paralleelselt võimalik AEN ja MAUI-võrgustiku kaudu kandideerida.

Esmase otsuse üliõpilaste valimisel teeb TÜ välismaal õppimise vahendamise komisjon ning väljavalitud üliõpilaste andmed edastab õpirände koordinaator Reari-RJ komisjonile, kes paigutab üliõpilased välisülikoolidesse. Seejärel tuleb üliõpilasel saata kandideerimisdokumendid vastavasse välisülikooli, kus tehakse lõplik otsus vastuvõtmise kohta. Kuna kogu protsess on küllaltki aeganõudev, tuleb kandideerimisel arvestada, et lõplikud otsused võivad selguda alles aprillis-mais.

Kandideerimisdokumendid:
- Avaldusele märkida kolm eelistatud ülikooli;
- Motivatsioonikiri (inglise keeles);
- Soovituskiri TÜ õppejõult (inglise keeles);
- Tõend õppetulemuste kohta (inglise keeles; küsi dekanaadist);
- Tõend inglise keele oskuse kohta: vastavalt välisülikooli nõuetele kas TOEFL, IELTS või TÜ maailma keelte ja kultuuride instituudi test või mõni muu keeletest (vt täpsemalt ülikoolide kodulehelt).

Täpsem info kandideerimise kohta siit

ESITA AVALDUS

Õpiränne välismaale pealehele

Klassiruumi pilt

Matemaatika- ja informaatikaõpetaja magistriõppe infotund 2024

Lõpuaktus 2024

Pärnu kolledži lõpuaktus 2024

linnavaade

Summer Schools