Autor:
Pixabay

Külastusnädal „Kolleegile külla!“ 2.-7. oktoober 2023

Külastunädal „Kolleegile külla!“ toimub 2022/2023. õppeaastal 2.–7. oktoobrini 2023. Sel ajal saab minna kolleegide õppetööd uudistama. Tavaliselt on külalisi ootamas nii erinevad ametlikult tunnustatud õppejõud (nt aasta õppejõud), oma õpetamist arendavad õppejõud (nt õpetamise arendamise grandi saanud õppejõud) kui ka lihtsalt õppejõud, kes tahavad tutvustada oma arusaama õpetamisest või jagada oma kogemust. Tunniplaanist võib arvatavasti leida auditoorseid ja veebikohtumisi, õppetööd Tartus, Narvas, Viljandis või Pärnus. Kindlasti on võimalus külastada nii oma kui teisi valdkondi.

Kuidas oma õpetamist teistega jagada?

  • Vaata üle oma õpetamise tunniplaan ja leia uste avamiseks sobiv aeg.
  • Oma pakkumisest saab teada anda kuni 15.09.2023.

Kuidas saad kellegi teise õppetööd külastama minna?

  • Uuri tekkivat tunniplaani, vali endale huvipakkuvad õppetööd ning registreeri oma osalemise.
  • Täpsema info külaskäigu korralduse kohta saad e-kirjaga nädal enne õppetöö toimumist, eraldi täpsustused saadab vajadusel küllaootav õppejõud ise.
  • Vahetult külaskäigu järel toimub tavaliselt ka väike jutuajamine õpetamise teemadel.

Külastusnädala eesmärk on kogeda ja inspireeruda erinevast õpetamisest ning innustada õppejõudusid omavahel arutlema õppimise ja õpetamise üle - soov hästi õpetada ühendab ju kõiki erialasid ja õppejõude. Õppejõudude hinnangul võimaldab kolleegide külastamine saada ideid ja julgust oma õpetamise arendamiseks, annab kinnitust juba toimivate lahenduste kohta ning laseb mõtestada õpetamist uue vaatenurga alt. 

„Meil on suur kasutamata potentsiaal koostöise õpetamise suunal, mis tähendab muuhulgas üksteiselt õppimist, aga ka koos õpetamist,“ märkis TÜ õppeprorektor Aune Valk.

Eelmisel õppeaastal avas oma oma õpiruumi ligi 40 õppejõudu, kuhu kokku tehti ligi 100 külaskäiku. Tartu külaskäikude kõrval on igal aastal külalisi kutsunud ka kolledžid Viljandis, Pärnus ja Narvas. Kokkuvõtet varasematest kogemustest oleme jaganud Manchesteris konverentis.

Nädalat korraldab personaliarenduskeskus koostöös õppeprorektoriga. Rohkem infot annab Kaire Uiboleht (õpetamisoskuste konsultant, kaire.uiboleht@ut.ee).

#koostöö #õppimine #õpetamine #rahvusvaheline
Pädevusraamistik

Enlighti pädevusraamistik on nüüd kõigile kättesaadav

#õpetamine
Seminar - Tartu observatoorium - Tartu Ülikool

Kõrghariduse innovatsioonipäev

#õpetamine
Ere Uibu

Ere Uibu: Eesti õdede haridus on maailmatasemel