Autor:
Pixabay

Külastusnädal „Kolleegile külla!“

"Kolleegile külla!" nädalal saab minna kolleegide õppetööd uudistama. Tavaliselt on külalisi ootamas nii erinevad ametlikult tunnustatud õppejõud (nt aasta õppejõud), oma õpetamist arendavad õppejõud (nt õpetamise arendamise grandi saanud õppejõud) kui ka lihtsalt õppejõud, kes tahavad tutvustada oma arusaama õpetamisest või jagada oma kogemust. Tunniplaanist võib arvatavasti leida auditoorseid ja veebikohtumisi, õppetööd Tartus, Narvas, Viljandis või Pärnus. Kindlasti on võimalus külastada nii oma kui teisi valdkondi. Järgmise külastunädala info on tulemas lähiajal. Järgmine "Kolleegile külla" nädal toimub 2023/24 õa kevadsemestril 11.-16.03.2024.

Kuidas oma õpetamist teistega jagada?

  • Vaata üle oma õpetamise tunniplaan ja leia uste avamiseks sobiv aeg.
  • Oma pakkumisest saab teada anda kuni kaks nädalat enne nädala toimumist.

Kuidas saad kellegi teise õppetööd külastama minna?

  • Uuri tekkivat tunniplaani, vali endale huvipakkuvad õppetööd ning registreeri oma osalemise.
  • Täpsema info külaskäigu korralduse kohta saad e-kirjaga nädal enne õppetöö toimumist, eraldi täpsustused saadab vajadusel küllaootav õppejõud ise.
  • Vahetult külaskäigu järel toimub tavaliselt ka väike jutuajamine õpetamise teemadel.

Külastusnädala eesmärk on kogeda ja inspireeruda erinevast õpetamisest ning innustada õppejõudusid omavahel arutlema õppimise ja õpetamise üle - soov hästi õpetada ühendab ju kõiki erialasid ja õppejõude. Õppejõudude hinnangul võimaldab kolleegide külastamine saada ideid ja julgust oma õpetamise arendamiseks, annab kinnitust juba toimivate lahenduste kohta ning laseb mõtestada õpetamist uue vaatenurga alt. 

„Meil on suur kasutamata potentsiaal koostöise õpetamise suunal, mis tähendab muuhulgas üksteiselt õppimist, aga ka koos õpetamist,“ märkis TÜ õppeprorektor Aune Valk.

Eelmisel õppeaastal avas oma oma õpiruumi ligi 40 õppejõudu, kuhu kokku tehti ligi 100 külaskäiku. Tartu külaskäikude kõrval on igal aastal külalisi kutsunud ka kolledžid Viljandis, Pärnus ja Narvas. Kokkuvõtet varasematest kogemustest oleme jaganud Manchesteris konverentis.

Nädalat korraldab personaliarenduskeskus koostöös õppeprorektoriga. Rohkem infot annab Kaire Uiboleht (õpetamisoskuste konsultant, kaire.uiboleht@ut.ee).

Eerik Kergandbergi konverents

„(Kriminaal)menetlusest tähtedeni: professor Eerik Kergandbergi juubelikonverents“

Skytte aktus

Skytte instituudi lõpuaktus 2024

töötajad rõõmustamas

Töörõõm