Afektiivpsühholoogia teadur
sotsiaalteaduste valdkond, psühholoogia instituut
Tartu Ülikool on üle 4000 töötaja ja 14 000 üliõpilasega Eesti suurim ning vanim akadeemilise elu keskus. Ülikoolilinna miljöö ja hea töö- ning elukeskkond on meelitanud siia tippteadlasi ja -spetsialiste ligi 400 aastat.
Tööülesanded
- Teadus- ja arendustegevuses osalemine professori või kaasprofessori juhendamisel.
- Rahvusvahelisel tasemel teadustöö viie aasta jooksul vähemalt 1,5 doktoritöö mahus, sh afektiivpsühholoogia valdkonnas teoreetiliste ülevaateartiklite koostamine ja publitseerimine rahvusvahelise levikuga erialaajakirjades; afektiivpsühholoogia valdkonna uurimistöödes osalemine, andmete kogumine, laboritööde läbiviimine ja koordineerimine, andmete analüüs ja interpreteerimine ning tulemuste publitseerimine rahvusvahelise levikuga erialaajakirjades; uurimistöö tulemuste esitlemine erialastel, sh rahvusvahelistel konverentsidel.
- Õppetöö läbiviimine afektiivpsühholoogia valdkonnas.
- Enesetäiendamine õpetamis- ja juhendamisoskuste alal.
- Esimese, teise ja kolmanda astme üliõpilaste juhendamine.
- Osalemine oma eriala populariseerimisega seotud tegevustes.
- Osalemine õppetööalases ja administratiivses korraldus- ja arendustegevuses.
Nõutav kvalifikatsioon
Doktorikraad või sellele vastav kvalifikatsioon.
Erialane kogemus
- Kaasaegsete sotsiaalteaduslike uurimismeetodite valdamine ja nende meetodite rakendamine õppetöös kui ka teadustöös.
- Kogemus erinevate uurimismeetodite rakendamisega afektiivpsühholoogia valdkonnas, sh enesekohaste, käitumuslike ja elektrofüsioloogiliste mõõdikute (näiteks elektroentsefalograafia ehk EEG) rakendamine eksperimentaalses uurimistöös.
- Ametikoha taotlejalt eeldatakse rahvusvahelisel tasemel teadustöö, sealhulgas rahvusvahelistes eelretsenseeritud teadusajakirjades afektiivse psühholoogia ja eksperimentaalpsühholoogia valdkonnas avaldamise kogemust. Täiendavalt eeldatakse ametikoha taotlejalt teadmisi ja kogemust nii enesekohaste, käitumuslike, kui elektrofüsioloogiliste mõõdikute (sh elektroentsefalograafia ehk EEG) kasutamise osas, samuti üliõpilaste juhendamise ja õpetamise kogemust.
- Teaduse populariseerimise kogemus ja kõrgel rahvusvahelisel tasemel publitseerimine kogemus psühholoogia valdkonnas, sh nii empiiriliste kui teoreetiliste ülevaateartiklite publitseerimise kogemus.
- Teadusprojektide täitmise või juhtimise kogemus.
- Tänapäevaste õppevahendite, õpikeskkondade, õppemeetodite ja nende arendamise võimaluste tundmine.
- Suutlikkus korraldada ja teha õppetööd kõrghariduse kõigil astmetel.
- Varasem õpetamiskogemus vähemalt kõrghariduse kahel esimesel astmel.
- Varasem tulemuslik tudengite juhendamise kogemus.
Keeleoskus
Väga hea eesti ja inglise keele oskus.
Isikuomadused
Head meeskonnatöö- ja suhtlemisoskused.
Lisateave tasustamise kohta
Tasustamine vastavalt TÜ palgaeeskirjale.
Ametikohtade arv
1
Kandideerimiseks vajalikud dokumendid
- Avaldus rektori nimele.
- Elulookirjeldus.
- Teadustööde loetelu.
- Nõutavat kvalifikatsiooni tõendava dokumendi ja selle lisade koopiad (koos ametliku tõlkega eesti, inglise või vene keelde juhul, kui dokumendi originaal ei ole eesti, inglise, vene, soome, rootsi, prantsuse, itaalia, ukraina või valgevene keeles). Kandidaadilt on õigus nõuda kvalifikatsiooni tõendava dokumendi ja selle lisade originaale või kinnitatud ärakirju. Kui kõrgharidus on omandatud välismaal, on õigus kandidaadilt nõuda akadeemilise tunnustamise infokeskuse (Eesti ENIC/NARIC Keskus) hinnangut kandidaadi kvalifikatsiooni vastavuse kohta ametikohal nõutavale kvalifikatsioonile.
- Konkursist osavõtja poolt oluliseks peetavad muud materjalid (materjalide nimekiri esitada avalduses või avalduse lisana).
Tutvu meie kodulehega.
Töö asukoht
Näituse 2, Tartu