Mikro- ja nanooptika kaasprofessor
loodus- ja täppisteaduste valdkond, füüsika instituut
Tartu Ülikool on üle 4000 töötaja ja 14 000 üliõpilasega Eesti suurim ning vanim akadeemilise elu keskus. Ülikoolilinna miljöö ja hea töö- ning elukeskkond on meelitanud siia tippteadlasi ja -spetsialiste ligi 400 aastat.
Tööülesanded
- Põhitegevuseks on kõrgetasemeline teadus- ja arendustegevus mikro- ja nanooptika ning materjaliteaduse valdkonnas.
- Mitmesuguste mikro- ja nanooptiliste süsteemide, nanostruktuursete materjalide, õhukeste kilede, plasmon ja polariton süsteemide uuringud kasutades järgnevaid eksperimentaalseid mõõte ja analüüsi meetodeid (UV-VIS spektroskoopia, nurgast sõltuvad peegeldus-, neeldumis-, läbilaskvus-, hajumis-, luminestsents- ja Raman spektroskoopia, tagumise fokaaltasandi spektroskoopia ja lisaks teravik-, elektron- ja ioonmikroskoopia (AFM, SEM, FIB)).
- Mikro- ja nanooptiliste süsteemide disain ja modelleerimine Comsol Multyphysics tarkvaraga, süsteemide valmistamine ja karakteriseerimine.
- Kandidaadilt oodatakse uurimisaparatuuri alast arendustööd optika valdkonnas ning suutlikust hallata ja hooldada optilisi- ja elektronmikroskoope.
- Uurimisprojektide taotlemine ja juhtimine, eksperimentide kavandamine ja läbiviimine, tulemuste analüüs ja publitseerimine rahvusvahelise levikuga teadusajakirjades, tulemuste esitamine erialastel konverentsidel ja seminaridel. Omas valdkonnas rahvusvahelise teadus- ja õppetöö arendamine.
- Uurimistööks vajalike täiendavate rahastusvõimaluste otsimine riiklikul ja rahvusvahelisel tasandil ning sealhulgas ettevõtluskoostöö arendamine, partnerite otsimine ning läbi koostööprojektide lisarahastuse hankimine.
- Avalikkusele ja erinevatele sihtgruppidele suunatud teavitustöö korraldamine ja teaduse populariseerimise tegevused.
- Osalemine auditoorses õppetöös, bakalaureusetaseme üliõpilaste, magistrantide ja doktorantide juhendamine
Nõutav kvalifikatsioon
PhD või sellega võrdsustatud kvalifikatsioon füüsikas või lähedases valdkonnas.
Erialane kogemus
- Kandidaat peab olema kogenud teadlane mikro- ja nanooptika valdkonnas, kellel on eelnev töökogemus mitmesuguste mikro- ja nanostruktuursete optiliste süsteemide uurimisega (peamiselt plasmon ja polariton süsteemid) ning olema kogenud mitmesuguste mikro- ja nanooptika eksperimentaalmeetoditega (optiline spektroskoopia ja mikroskoopia, tagumise fokaaltasandi spektroskoopia, AFM, SEM, FIB süsteemide kasutamise kogemus, elektronkiir litograafia).
- Kogemus FEI ja Tescan elektronmikroskoopidega, k.a. nende haldamise ja hooldamise kogemus.
- Kandidaadilt nõutakse Comsol Multiphysics tarkvara tundmist ja kasutamise võimekust mikro- ja nanooptiliste süsteemide omaduste modelleerimisel.
- Teadusrahastusprojektide kirjutamise, hankimise ja juhtimise kogemus (vähemalt 400 000 EUR ulatuses viimase 6 aasta jooksul).
- Teadusartiklite kirjutamise oskus ning rahvusvahelise teadusliku koostöö kogemus. Rahvusvaheliste suvekoolide ja konverentside korraldamise kogemus (vähemalt kaks viimase nelja aasta jooksul).
- Üliõpilaste ja magistrantide juhendamise kogemus (juhendanud vähemalt neli bakalaureuse ja kaks magistritööd).
- Teaduse populariseerimise kogemus.
Keeleoskus
Teadustöö tegemiseks on vajalik inglise keele oskus. Õppetöö läbiviimiseks on vajalik eesti keele oskus.
Isikuomadused
Kanditaat peab olema võimeline töötama iseseisvalt, võtma vastutust teadus- ja arendustöö eest. Kandidaat peab olema võimeline tegema koostööd teiste teadlastega.
Lisateave tasustamise kohta
Tasustamine vastavalt Tartu Ülikooli palgaeeskirjale.
Ametikohtade arv
1
Kandideerimiseks vajalikud dokumendid
- Avaldus rektori nimele.
- Elulookirjeldus.
- Teadustööde loetelu.
- Nõutavat kvalifikatsiooni tõendava dokumendi ja selle lisade koopiad (koos ametliku tõlkega eesti, inglise või vene keelde juhul, kui dokumendi originaal ei ole eesti, inglise, vene, soome, rootsi, prantsuse, itaalia, ukraina või valgevene keeles). Kandidaadilt on õigus nõuda kvalifikatsiooni tõendava dokumendi ja selle lisade originaale või kinnitatud ärakirju. Kui kõrgharidus on omandatud välismaal, on õigus kandidaadilt nõuda akadeemilise tunnustamise infokeskuse (Eesti ENIC/NARIC Keskus) hinnangut kandidaadi kvalifikatsiooni vastavuse kohta ametikohal nõutavale kvalifikatsioonile.
- Töötamisperioodi eesmärkide ja nende saavutamise tegevuskava kirjeldus (kuni 1500 sõna).
- Konkursist osavõtja poolt oluliseks peetavad muud materjalid (materjalide nimekiri esitada avalduses või avalduse lisana).
Kaasprofessori ametikohale kandideerides palume esitada dokumendid eesti ja inglise keeles.
Tutvu meie kodulehega.
Töö asukoht
W. Ostwaldi 1, Tartu