Nanomanipulatsiooni teadur
loodus- ja täppisteaduste valdkond, tehnoloogiainstituut
Tartu Ülikool on üle 4000 töötaja ja 14 000 üliõpilasega Eesti suurim ning vanim akadeemilise elu keskus. Ülikoolilinna miljöö ja hea töö- ning elukeskkond on meelitanud siia tippteadlasi ja -spetsialiste ligi 400 aastat.
Tööülesanded
- Edukas kandidaat viib läbi kõrgetasemelist teadusarendust nanotehnoloogia, nanomanipulatsioon ja tahkisefüüsika valdkondades. Töö hõlmab valdkondadeüleseid eksperimentaalseid uuringuid füüsikas, keemias ja materjaliteaduses erinevate nanostruktuursete materjalidega nagu metall ja metalloksiidist nanoosakesed, nanotraadid, komposiidid ja kiled. Eksperimendid viiakse läbi erinevate eksperimentaalsete karakteriseerimise ja analüüsimeetoditega (näiteks optilised- teravik- ja elektronmikroskoobid nagu AFM, SEM ja TEM).
- Töökohustuste hulka kuulub teadusprojektide taotlemine ja nende juhtimine, eksperimentide planeerimine ja läbiviimine, tulemuste analüüs, teadustulemuste publitseerimine rahvusvahelistes teadusajakirjades, tulemuste esitamine konverentsidel, seminaridel ja tulemuste esitamine populaarteaduslikes ajakirjades ja üldsusele suunatud ettekannetes.
- Õpetamine ja diplomitööde juhendamine kõikides kõrghariduse astmetes.
Nõutav kvalifikatsioon
Doktorikraad või sellele vastav kvalifikatsioon.
Erialane kogemus
- Edukas kandidaat peab olema kogenud ja aktiivne teadlane nanotehnoloogiate vallas ning omama varasemat kogemust nanomanipulatsioonide ja nanostruktuuride manipuleerimise valdkonnas.
- Kandidaadil peab olema kogemust erinevate eksperimentaalsete seadmetega katsete läbiviimiseks, sealhulgas mikroskoopia meetodid AFM ja SEM. Soovituslik on metall nanostruktuuride (osakesed, traadid) sünteesioskus.
- Kandidaat peab näitama oskusi iseseisva teadustöö läbiviimiseks, sealhulgas eksperimentide planeerimine, tähtaegadest kinnipidamine, samuti hea koostöö- ja kommunikatsioonivõime töötamaks multidistsiplinaarses meeskonnas.
- Kandidaadil peaks olema ladus kirjalik teadusliku keele oskus ja tugevad publikatsioonide ja tsiteeringute mõõdikud, h-indeks ≥10 (Google Scholar).
- Kandidaadil peab olema õpetamise kogemus vastutava õppejõuna ja/või ulatuslik kogemus õppeassistendina asjakohastes erialaainetes. Kandidaadilt eeldatakse kogemust lõputööde juhendamisel erinevates kõrghariduse astmetes. Samuti peab kandidaadil olema kogemust teadusartiklite kui ka tudengite lõputööde retsenseerimisel. Kandidaat peab omama kogemust teaduse populariseerimisel (populaarteaduslikud artiklid, avalikud loengud jne).
Keeleoskus
Eesti ja inglise keele oskus, mis on piisav akadeemilise meeskonna töö osalemiseks ja õppetöö läbiviimiseks kõigil õppeastmetel.
Lisateave tasustamise kohta
Tasustamine vastavalt TÜ palgaeeskirjale.
Ametikohtade arv
1
Kandideerimiseks vajalikud dokumendid
- Avaldus rektori nimele.
- Elulookirjeldus.
- Teadustööde loetelu.
- Nõutavat kvalifikatsiooni tõendava dokumendi ja selle lisade koopiad (koos ametliku tõlkega eesti, inglise või vene keelde juhul, kui dokumendi originaal ei ole eesti, inglise, vene, soome, rootsi, prantsuse, itaalia, ukraina või valgevene keeles). Kandidaadilt on õigus nõuda kvalifikatsiooni tõendava dokumendi ja selle lisade originaale või kinnitatud ärakirju. Kui kõrgharidus on omandatud välismaal, on õigus kandidaadilt nõuda akadeemilise tunnustamise infokeskuse (Eesti ENIC/NARIC Keskus) hinnangut kandidaadi kvalifikatsiooni vastavuse kohta ametikohal nõutavale kvalifikatsioonile.
- Konkursist osavõtja poolt oluliseks peetavad muud materjalid (materjalide nimekiri esitada avalduses või avalduse lisana).
Tutvu meie kodulehega.
Töö asukoht
Nooruse 1, Tartu