Kursuse õpiväljundid:
Kursuse läbinu
- tunneb keskkonnamõju strateegilise hindamise (KSH) õiguslikku raamistikku, põhimõisteid, printsiipe ja menetluse ajatelge;
- oskab eristada KSH eesmärki, ülesandeid ja kasutatavaid meetodeid vastavalt strateegilise planeerimisdokumendi tüübile;
- teab KSH menetlusosaliste rolle ja seostab neid omavahel;
- mõistab avalikkuse kaasamise tähendust ja selgitab kaasamise praktilist külge KSH menetluses;
- oskab kindlaks teha asjakohased olulised mõjuvaldkonnad ning tunneb erinevate mõjuvaldkondade peamisi hindamismeetodeid ja tulemuste esitamise viise sõltuvalt strateegilise planeerimisdokumendi tüübist;
- tunneb alternatiivsete arengustsenaariumide valimise põhimõtteid ning võrdlemise meetodeid;
- mõistab leevendavate meetmete olemust strateegilise planeerimisdokumendi ja selle KSH koostamisel;
- mõistab strateegilise planeerimisdokumendi elluviimisega kaasneva olulise keskkonnamõju seireks kavandatud meetmete ja mõõdetavate indikaatorite olemust.
Õpingute alustamise tingimused:
Kuulumine sihtrühma
Õppejõud:
Alar Noorvee - Alar Noorvee (PhD) on Tartu Ülikooli loodus- ja tehnoloogia-teaduskonna ökoloogia ja maateaduste instituudi geograafia osakonna külalisteadur. Igapäevaselt tegutseb Alkranel OÜ-s keskkonnamõju hindamise (sh KSH) juhteksperdina. Talle on omistatud keskkonnamõju hindamise litsents nr KMH0098 ning ta omab ka ise KeHJS §34 lg 4 kohaselt õigust tegutseda KSH juhteksperdina. Tal on enam kui 5-aastane töökogemus keskkonnamõju hindamiste ja keskkonnamõju strateegiliste hindamiste juhteksperdina. Ta omab keskkonnaalast töökogemust alates 2000. aastast, on läbinud keskkonnamõju strateegilise hindamise ja juhtimisalaseid koolitusi enam kui 60 tunni mahus. Juhteksperdina on ta läbi viinud mitmeid (üld)planeeringute ja muude strateegiliste planeerimisdokumentide keskkonnamõju strateegilised hindamisi.
Content:
Teema |
Maht |
Õppejõud |
1. KSH eesmärk, seosed strateegiliste planeerimisdokumentidega ning erisused lähtuvalt strateegilise planeerimisdokumendi tüübist
KSH ajalooline ja õiguslik taust
KSH protsess ja menetlus
KSH ulatus ja keskkonnamõju indikaatorid, mõjude identifitseerimine
Mõjude prognoosimise meetodid KSH-des sõltuvalt strateegilise planeerimisdokumendi tüübist
Natura hindamine
Avalikkuse kaasamine ja osalus
Alternatiivid, leevendavad meetmed, seire
Alternatiivide võrdlemise meetodid |
60 |
Alar Noorvee |
Hinnainfo:
Kursuse hind on 640 eurot ja see tasutakse kursuse lõpetaja eest Taaste- ja vastupidavusrahastu investeeringust "Roheoskused ettevõtete rohepöörde toetamiseks".
Toimumiskoha info:
Tartu linn Koolitus toimub Tartu Ülikooli peahoones (Ülikooli 18) ruumis 140
Õppekeskkonna kirjeldus:
Õppetöö toimub koolituse läbiviimiseks sobivates õpperuumides, mis on varustatud vajaliku õppetehnikaga ja vastavad tervisekaitse- ja ohutusnõuetele.
Toimumise ajakava ja lisainfo:
Kursus toimub viiel õppepäeval: 30. oktoobril, 13., 20. ja 27.-28. novembril
Nõuded lõpetamiseks:
Osalemine vähemalt pooltel koolituspäevadel. Rühmatööde ja iseseisva töö sooritamine. Kui mõjuval põhjusel ei saa nõutud mahus kontaktõppes osaleda, siis võib esitada täiendava iseseisva töö etteantud teemal.
Õpiväljundite saavutatuse hindamise viis:
Eristamata (arv, m.arv, mi)
Hindamismeetodid:
Kirjalik töö (Eestis läbiviidud KSH analüüsimine oma vabal valikul)
Hindamiskriteeriumid:
Iseseisvas kirjalikus töös esitatud arutluskäikude vastavus õpiväljunditele
Väljastatav dokument:
tunnistus
Registreerimise lisainfo:
Registreerumisel palun lisage kindlasti oma töökoht ja amet ning lahtris "Täiendav info või küsimused seoses koolitusel osalemisega" selgitage paari lausega oma motivatsiooni kursusel osalemiseks (max kuni 1000 tähemärki). Juhime tähelepanu, et registreerumine ei taga automaatselt kohta koolitusel. Osalejad valitakse välja motivatsioonikirjade alusel ja teile saadetakse eraldi kinnitus, et olete koolitusele vastu võetud. Motivatsioonikirja puudumisel pääseb koolitusele vaid juhul, kui sinna jääb vabu kohti.
Kursuse hind on 640 eurot ja see tasutakse kursuse lõpetaja eest Rohe RRF vahenditest.
Tulenevalt rahastusreeglitest edastatakse tasuta kursustel osalejate andmed Statistikaametile, kellel on õigus küsida 6 kuud peale kursuse lõppu tagasiside saamiseks täiendavaid küsimusi e-posti või telefoni teel.
Registreerudes koolitusele
- annate loa oma andmete edastamiseks Statistikaametile;
- kinnitate, et kuulute sihtrühma ning osalete koolitusel selle läbimiseks nõutud mahus (aktiivne osalemine vähemalt 3 õppepäeval ja nõutud ülesannete sooritamine);
- kinnitate, et olete teadlik ja nõustute, et kursusest loobumisest mitteteatamisel või kursuse katkestamisel on ülikoolil õigus teilt nõuda hüvitist kursuse hinna ulatuses vastavalt ülikooli täiendusõppe õppetasu kehtestamise, arveldamise ja õppetasust vabastamise korras sätestatule (kättesaadav veebilehel: https://ut.ee/et/oigusaktid).
Täiendav info:
Ülle Kesli, ulle.kesli@ut.ee, +372 +372 737 6213
Programmi kood:
P2OO.TK.336