Aasta kodaniku tiitli sai Irja Lutsar

Siseminister Kristian Jaani andis tänase kodanikupäeva puhul välja aasta kodaniku tiitli ja kodanikupäeva aumärgid. Aasta kodanikuks sai teadusnõukoja juht, professor Irja Lutsar.

Tunnustuse üleandmisel ütles siseminister Jaani, et seekordse aasta kodaniku aunimetuse pälvija Irja Lutsar on mitte ainult selle aasta, vaid viimase kahe aasta nägu. Tema kandidatuuri esitaja on välja toonud Irja Lutsari silmapaistvalt väärika, rahuliku ja mõistva panuse kodanikuteadvuse ja ühiskonna sidususe suurendamisse.

"Tartu Ülikooli bio- ja siirdemeditsiini instituudi professorina on ta pea kaks aastat juhtinud vabariigi valitsust nõustava teadusnõukoja tööd ning olnud koroonaviirusevastases võitluses teadlane, kes on püüdnud olla dialoogis kogu ühiskonnaga, toetudes teaduslikule maailmapildile ja süstides optimismi, et me suudame selle pandeemia seljatada," ütles Jaani.

Kodanikupäeva aumärgi said inimesed, kes on täitnud oma kohuseid ühiskonnas väga erilisel moel, tõukudes sisemisest soovist muuta oma kogukonnas midagi paremaks. Kodanikupäeva aumärgi saajatega saab tutvuda ERR-i veebilehel.