Autor:
Andres Tennus

Astronoomi maja renoveerimistööd on lõppenud

Juuni alguses lõppesid Uppsala 6 (astronoomi maja) ehitustööd ja alates 13. juunist asub sel aadressil TÜ personaliosakond. 

Ülikool alustas kultuurimälestiseks tunnistatud maja rekonstrueerimistöödega 2023. aastal. Aasta jooksul tehti majale nii seest kui ka väljast täielik kapitaalremont, sh ehitati uus vahelagi ja katus. Lisaks paigaldati uued tehnosüsteemid, jahutusega ventilatsioon ja tänapäevased LED-valgustid. 

Hoone oli väga amortiseerunud. Selle remonditööd (projekteerimine, ehitamine, järelevalve, arheoloogiline töö ja sisustamine) tegi Jaagor Grupp OÜ ja need läksid maksma umbes 1,9 miljonit eurot. Projekteerijad olid OÜ Arc Projekt ja OÜ Edepol. 

Aadressil Uppsala 6 asuvat hoonet on kutsutud astronoomi majaks või Struve majaks, sest 1821. aastal ehitatud hoone esimene elanik oli Friedrich Georg Wilhelm Struve ja pärast teda elas seal veel mitu kuulsat astronoomi. Struve maja kuulub Tartu tähetorni juurde ning selle renoveerimine 2024. aastal on mõtteline kingitus Euroopa kultuuripealinnale Tartule.

Vaata pärast renoveerimist tehtud pilte OwnCloudi kaustast.

Vaata renoveerimise alguses ja pärast tööde valmimist tehtud pilte galeriist.

Tartu_Ülikooli_virtuaaltuuri_kaart_Allikas_Tartu Ülikool.png.png

Vaata oma tulevasi õpperuume, ühiselamut või ratta parkimise võimalusi uuendatud virtuaaltuurist

Tartu Ülikooli inimesed [eel]arvamusfestivalil

Arvamusfestivalil lööb Tartu Ülikoolist kaasa üle 30 inimese

Tudengipaar botaanikaaias

Tartu Ülikooli muuseumide välinäitusel Tallinnas tutvustatakse teadlas- ja tudengielu