Botaanikaaia jõulunäitus „Teine ring“

Tartu Ülikooli botaanikaaias avatakse 5. detsembril pärgade jõulunäitus „Teine ring“, kus saab tutvuda taaskasutatud materjalidest tehtud pärgadega.

Räpina Aianduskooli ja Tartu Rahvaülikooli endised ja praegused floristid kasutavad pärgade valmistamisel nii taaskasutatud kui ka värskelt lõigatud taimmaterjali. Näitus saab alguse õppeklassist ja laieneb kasvuhoonetesse. 

„Pärg on oma olemuselt ring, millel ei ole algust ega lõppu – järelikult kõiksus. Pärjad sobivad kaunistama väga erinevaid sündmusi ja tähtpäevi juba aegade hämarusest – sünnist surmani. Hetkel oleme jõudmas jõuluaega ja pärja sümboolsus on igati päevakohane. Igapäevases floristikas on pärg sobilik kaunistuslik element tänu lihtsale vormile ja tihti kasutatakse pärga ruumikujunduses just ajatu tähenduse tõttu,“ ütleb näituse koostaja Leili Alaoja-Rein

Näituse eesmärk on näidata erinevaid pärgade tegemise tehnikaid ja erinevate materjalide kasutamist. Oluline on taaskasutatavate materjalide laia kasutusala tutvustamine traditsiooniliste materjalide asemel või samaaegselt.

Näitus „Teine ring“ valmis Tartu Ülikooli botaanikaaia, Räpina Aianduskooli ja Tartu Rahvaülikooli koostöös. Näitus on avatud 5. jaanuarini ja seda saab külastada botaanikaaia piletiga.

Näituse koostaja: Leili Alaoja-Rein ja tema õpilased.

Külastajatel palutakse koos isikut tõendava dokumendiga kaasa võtta tervisetõend vaktsineerimiskuuri läbimise või Covid-19 läbipõdemise kohta ning kanda maski.