Autor:
Ragnar Vutt

Christoph Lamperti avalik loeng teadlaseks saamisest

17. augustil kl 15.30–17.00 on huvilised oodatud Delta õppehoonesse avalikule loengule, mille peab prof Christoph Lampert (Institute of Science and Technology Austria). Christoph Lampert on pealkirjastanud oma esinemise intrigeerivalt: “Kaardi taga: kuidas saab üldse inimesest (masinõppe) teadlane ning mida tähendab teadlase elu?”.

Loengule on oodatud kõik, kes soovivad rohkem kuulda teadlaseks olemise telgitagustest. Üritusele ei ole vaja registreeruda, tule lihtsalt kohale Delta suurde auditooriumi 1037. Loeng on inglise keeles.

Oma ettekandes kõneleb Christoph Lampert sellest, kuidas doktorantuuris teadlaseks kujunetakse. Sealjuures jagab ta nõuandeid, kuidas toime tulla akadeemilises kogukonnas, avaldada artikleid ja mida teha pärast õpingute lõppu. Seda teeb ta masinõppe teadlase näitel, mida peab praegu üheks kõige põnevamaks ametiks planeedil.

Avalik loeng toimub kolmepäevase suvekooli ESSCaSS (The Estonian Summer School in Computer and Systems Science) raames, mis toob kokku 125 teadlast, doktoranti, üliõpilast ja huvilist nii Eestist kui ka mujalt maailmast. Suvekooli korraldab arvutiteaduse instituut ning sel aastal keskendutakse eelkõige masinõppele ja tehisintellektile.

Suvekooli korraldamist toetab Euroopa Liidu Regionaalarengu Fond (Tartu Ülikooli ASTRA projekt PER ASPERA).