Autor:
Egert Kamenik

Eesti aukonsulid külastasid Tartut ja Tartu Ülikooli

19.–23. juunini toimus Eesti aukonsulite konverents, mille käigus väisasid 21. ja 22. juunil Tartu Ülikooli ligi 120 Eesti aukonsulit kogu maailmast. 

Reedel, 21. juunil Delta keskuses toimunud kohtumisel tutvustasid Tartut ja targa linna lahendusi Tartu linnapea Urmas Klaas, Tartu Ülikooli rektor Toomas Asser, Eesti Maaülikooli rektor Ülle Jaakma ning SA Tartu 2024 juht Kuldar Leis. 

Seejärel anti aukonsulitele vanas anatoomikumis ülevaade biomeditsiini ja -tehnoloogia teemadest. Kohtumise juhatas sisse emeriitprofessor Mart Ustav, kes rääkis lähemalt biogeneetika ja -meditsiini arengust Eestis. Samuti toimus Tartu Ülikooli arendusprorektori Tõnu Esko juhtimisel arutelu teadusmahuka ettevõtluse üle. Pärast seda külastasid aukonsulid Eesti geenivaramut. 

Laupäeval, 22. juunil tutvustati aukonsulitele Lõuna-Eesti paiku ja kultuuri ning käidi Tõravere observatooriumis. Päeva lõpus said külalised osa Tartu laulupeost. 

Eesti Vabariigi aukonsulid on oma asukohariigis lugupeetud ja kõrgel ühiskondlikul positsioonil olevad inimesed, kes osutavad konsulaarteenuseid ja -abi Eesti kodanikele välismaal ning esindavad Eesti huve. Viiepäevase konverentsi käigus antakse neile ülevaade Eesti innovaatilisimaist ja ekspordivõimelisimaist ettevõtetest info- ja kommunikatsioonitehnoloogia, puidutööstuse, rohetehnoloogiate, toidu, targa tööstuse, ringmajanduse ning biomeditsiini vallas. 

keeleauhind

Eesti ja Läti keeleauhinna pälvis keeleteadlane Karl Pajusalu

Ruumiandmed

Geoinformaatikahuvilised arutlevad Tartus vaba ja avatud lähtekoodiga tarkvara laiema kasutuse üle

Free laser beam image, public domain technology CC0 photo.

Põhja- ja Baltimaade femtokeemia konverents 2024