Eesti mereinstituudi nõukogu valis 27. veebruaril instituudi direktoriks tagasi praeguse juhi, kalanduse professori Markus Vetemaa.
Image
Jätkava direktori sõnul on instituut suutnud viimaste aastatega ülikooli tugeval toel viia oma taristu uuele tasemele. „Just nagu kolm aastat tagasi plaanitud, on valminud hoone juurdeehitus Tallinnas ja Pärnu merelabori laiendus, kohe saab valmis ka uus olmehoone koos nüüdisaegsete tehnovõrkudega Kõiguste laborikompleksis Saaremaal. Taristu arengu edasine keskpunkt ongi ideaalse asukohaga Kõiguste, kus projekteeritakse praegu mesokosmide hoonet, millega loodame oma eksperimentaalse võimekuse viia maailmatasemele. Valminud „raudvara“ annab võimaluse keskenduda edaspidi rohkem „tarkvarale“,“ võtab Markus Vetemaa viimased kolm aastat kokku.
Instituudi praeguse teadustöö head taset kinnitab Vetemaa sõnul uurimisprojektide suur arv ja laiapõhjalisus. Samas näeb ta vajadust ja võimalusi arenguks. „Kuna tänapäevane teadus käib käsikäes kraadiõppega, on instituudi nõukogu soov laiendada õppetegevust. Vaid nii saame juurde noori talente nii Eestist kui ka välismaalt – neid, kelleta pole võimalik täita meie visiooni Eesti mereinstituudist kui Läänemere piirkonna ühest olulisimast mereteaduse kompetentsikeskusest, kus töötab mereuuringute mitmekülgsust kattev rahvusvaheline teadlaste kollektiiv,“ ütleb Vetemaa.
Eesti mereinstituudi direktori uus ametiaeg algab 25. märtsil ja kestab kolm aastat.
Suvel saabus Tartu Ülikooli raamatukokku kaks suurt raamatuannetust, mille toel saab senine antiiki ja varauusaega käsitlev kirjavara rohket lisandust.
19. septembril kogunes üle 60 värske esmakursuslase Tartu Ülikooli muuseumi valgesse saali programmi „Talendid Tartusse!“ avaüritusele. Tänavusi talente iseloomustab suur huvi ettevõtluse ja rahatarkuse vastu: ettevõtlussuuna valis 24 üliõpilast.