Eesti parim kammerkoor on Tartu Ülikooli Kammerkoor

Põltsamaale, Eesti kammerkooride festivalile esinema kogunenud 22-st Eesti kammerkoorist andis rahvusvaheline žürii Tartu Ülikooli Kammerkoorile ülikõrged hinded ja tunnustused koori poolt festivalil esitatud koorimuusika interpretsatsioonide ja lugude eest, mille hulka kuulus nii Eesti kui ka välismaa tippkooriteoseid.

Tartu Ülikooli Kammerkoor on aastaid olnud Eesti parimaid kammerkoore, pälvides Eesti kammerkooride festivalilt peaauhinna ka kahe aasta eest ja saavutades rahvusvahelisel koorifestivalil "Tallinn 2007" kammerkoordie kategoorias esikoha.

Koori juhatab alates 2001. aastast Triin Koch, kelle juhatamisel on koor andnud seitsme aasta jooksul enam kui sada kontserti, salvestanud Eesti Raadio fonoteeki mitmeid tunde koorimuusikat, osalenud kooriga mitmetel rahvusvahelisel koorifestivalidel ja andnud 2007. aastal välja koori esimese heliplaadi "Maailmasuurune leek".

Koori tegevust toetavad Tartu Ülikool ja Tartu linn.

Lisainfo: dirigent Triin Koch, tel 527 1105; koori president Indrek Mustimets 506 3076.