Eesti suuremad ülikoolid seisavad sarnaste arenguküsimuste ees

Tartu ülikoolis on sel aastal pälvinud suurt tähelepanu kaks ülikooli arengut mõjutavat ja suunavat dokumenti – uus põhikiri ja arengukava. Arvestades Eesti ühiskonnas toimuvate muutustega, sh potentsiaalsete üliõpilaskandidaatide arvu vähenemine, seisavad arenguküsimuste ees tegelikult kõik Eesti kõrgkoolid.

Reedel, 5. detsembril arutlevad Tartu ülikooli raamatukogu konverentsisaalis TÜ rektor Volli Kalm, TLÜ rektor Tiit Land ja EMÜ rektor Mait Klaassen üheskoos teemal „Eesti ülikoolid teelahkmel – vajadus muutuda ja võimalus uueneda“.

Kuna Eesti ülikoolide tegevusfookus ja ümberkorraldused on erinevates etappides, on seminaril võimalik saada kolm sissevaadet. Kõrgkoolide esindajad arutavad, kuidas paratamatute välistingimuste muutustega paremini toime tulla ning mida on vaja sisemiselt muuta, et vastata ühiskonna ootustele.

Sellest ajendatult räägib rektor Kalm Tartu ülikooli juhtimis- ja struktuurireformist ning probleemidest, mida reform lahendab. Tallinna ülikooli reformi ajenditest kõneleb rektor Land ning maaülikooli rektor Klaassen arutleb, millised eesmärgid püstitas ja kuidas hindab Eesti maaülikool läbitud reformi.

Rector emeritus professor Jaak Aaviksoo juhitava aruteluga „Kas Eesti ülikoolid on valmis muutuma?“ liituvad lisaks eelnimetatutele TTÜ teadusprorektor professor Erkki Truve ja TÜ üliõpilaskonna esimees Martin Noorkõiv.

Seminarist teeb videoülekande UTTV (www.uttv.ee).

Seminar toimub TÜ raamatukogu konverentsisaalis (Struwe 1) kell 10.15-13.15. Kõik huvilised on oodatud osalema ja ülikoolide arengu üle kaasa mõtlema.

Lisainfo: Marco Kirm, TÜ teadusprorektor, tel: 737 5611, 5342 7170, e-post: marco.kirm@ut.ee.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja