Fatemeh Rastgar kaitseb doktoritööd „Towards Reliable Real-Time Trajectory Optimization“

21. juunil kell 10.15 kaitseb Fatemeh Rastgar füüsikalise infotehnoloogia erialal doktoritööd „Towards Reliable Real-Time Trajectory Optimization“ („Usaldusväärse reaalajas trajektoori optimeerimise arendamine).

Juhendajad:
kaasprofessor Arun Kumar Singh, Tartu Ülikool
professor Alvo Aabloo, Tartu Ülikool

Oponent:
professor Andreas Mueller, Johannes Kepleri Linzi Ülikool (Austria)

Kokkuvõte:
Kujutage ette robotit, mille eesmärk on liikuda alguspunktist lõppsihtkohta, vältides samal ajal takistusi. Siin tuleb mängu liikumise planeerimine. Liikumise planeerimise algoritmid navigeerivad robotis usaldusväärselt segastes keskkondades. Üks viis liikumise planeerimise probleemi lahendamiseks on trajektoori optimeerimise lähenemisviisid. Trajektoori optimeerimine võib matemaatiliste formulatsioonide kaudu kujutada robotite kõrgetasemelist käitumist. Praegustel trajektoori optimeerimise lähenemisviisidel on aga kaks peamist väljakutset. Esiteks sõltub nende lahendus suuresti esialgsest oletusest ja nad kipuvad takerduma kohalikesse miinimumidesse. Teiseks seisavad nad silmitsi mastaapsuse piirangutega, kuna piirangute arv suureneb. See lõputöö püüab nende väljakutsetega toime tulla, tutvustades nelja uuenduslikku trajektoori optimeerimise algoritmi, et parandada usaldusväärsust, mastaapsust ja arvutuslikku efektiivsust.

Kaitsmist saab jälgida ka Zoomis: https://ut-ee.zoom.us/j/9530588152?pwd=ZzgzMjY4YytzUkZ5aVRCd2pOdVNQQT09 (kohtumise ID: 953 058 8152, pääsukood: kaitsmine).