Festival „Toome müks“: milline on sinu unistuste Toomemägi?

Tartu Ülikooli muuseum ja Tartu 2024 kutsuvad 4. juunil ühepäevasele arutelu-, toidu- ja muusikafestivalile „Toome müks“. Päeva jooksul arutletakse, milline on Toomemäe tulevik ja millised on üliõpilaste võimalused linna kultuurielu kujundada, veedetakse mõnusalt aega hea taimetoiduga ja avastatakse, mida Toomel pargina juba praegu pakkuda on. Õhtule paneb punkti Lexsoul Dancemachine’i kontsert värske plaaditäie muusikaga toomkiriku varemetes.

Ajakava
13.00–17.00 Toome teaduslinna töötoad suurtele ja väikestele, esineb Hull Teadlane. Loodusfestivali töötuba „Kas leiad Toomemäelt oravad?”
14.00–23.00 Taimetoidualal Kolm Tilli, Väike Kuuba, Külm ja Köömen
14.00–19.00 Audiorännak Toomemäel (Tartu 2024: Inwards Festival)
14.00–16.00 Toomemäe linnaruumiarutelu
16.15–17.15 Ekskursioon
16.30–18.00 Hybrid European Democracy Festivali hübriidarutelu tudengiliikumiste rollist linna kultuuri kujundamisel
18.15–19.15 Ekskursioon
20.00–23.00 Kontsert Tartu toomkiriku varemete vahel: Lexsoul Dancemachine.

Toome teaduslinna töötoad, taimetoiduala ja arutelud on kõigile tasuta. Lexsoul Dancemachine’i kontserdi piletid on müügil Piletilevis.

„Toome müks“ annab avalöögi Tartu 2024 projektile „Toomemäe taasavamine“, mille eesmärk on taasavastada Toomemägi kui Tartu linna süda. Valmib toomkiriku valguslahendus ja -etendus. Kunstnike, kogukonna ja teadlaste koostöös sünnivad parki kunstiteosed, mis kannavad pealkirja „Elupäästjad”.

„Toomemäe taasavamine” kuulub Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammi. „Toome müksuga” on seotud ka teised Tartu 2024 põhiprogrammi projektid: Inwards Festival, hübriidarvamusfestival Eestis ja Euroopas ja ellujäämiskunstide linnaloodusfestival „Loodus loob”.

„Toome müksu" toetavad Tartu linn ja Eesti Kultuurkapital.

Arvamusfestival

Tartu Ülikooli lava 18. mail Tartu [eel]arvamusfestivalil

Kevadine pilt Tahkuna loodusest

Avalikul aruteluõhtul küsitakse, kas kliimakriisis saab vaid teadusele loota