Haridustehnoloogiat käsitleval rahvusvahelisel konverentsil võetakse vaatluse alla koroonakriisi mõju õppimisele ja õpetamisele

17. ja 18. augustil toimub Tartu Ülikooli haridusteaduste instituudi, Riia Tehnikaülikooli ja Utrechti Ülikooli koostöös veebikonverents „Kuidas õpetamine ja õppimine segasel ajal ümber mõtestada?“ („How to Re-imagine Teaching and Learning in Uncertain Times?“). Osalema on oodatud kõik, kelles tekitavad küsimusi haridustehnoloogia ja õpetamise arengusuunad koroonaviirusest mõjutatud maailmas: lapsevanemad, õpetajad, õppejõud, teadlased, poliitikud, tehnoloogiaettevõtjad jt.

Konverentsil arutletakse kogemuste üle, mis on saadud Tartu Ülikooli ja Riia Tehnikaülikooli kahe osaliselt veebiõppena korraldatud magistriõppekavaga. Nende näidete põhjal räägitakse veebipõhise õppe disainimisest, selle kitsaskohtadest ja võimalustest ning tasakaalu leidmisest e-õppe ja kontaktõppe vahel. Sõna võtavad asjaomase õppekava läbinud õppijad, kes on ise olnud korraga kahes rollis: haridustehnoloogia arendajad ja rakendajad oma töökohal ning uue tehnoloogia kasutajad üliõpilastena. Selline kaheplaaniline vaade andis koroonaviiruse puhangu ajal kogemusi, mis on väärt konverentsil jagamist.

Põhiettekande teeb tunnustatud haridustehnoloogia ekspert, Utrechti Ülikooli professor Bert Slof. Üldhariduskooli vaatenurki vahendavad Tallinna Rahvusvahelise Kooli, Tartu Rahvusvahelise Kooli ja Rocca al Mare Kooli esindajad. Samuti on esinejate seas Riia Tehnikaülikooli teadlased ja õpetajad, kes jagavad meie naaberriigi kogemusi.

„COVID-19 pandeemia on maailmas tekitanud palju segadust. Õpetajad ja õpilased pidid kaasa minema kiirete ja suurte muutustega. Meie konverents, mis tõukub kahe osaliselt e-õppe vormis korraldatud magistrikava kogemusest, pakub võimalust rääkida sellest, mis on tehtud, ja jagada ideid, kuidas koroonaviirusest mõjutatud maailmas hariduseluga edasi minna,“ ütles konverentsi peakorraldaja, Tartu Ülikooli haridustehnoloogia vanemteadur ja magistriõppekava programmijuht Emanuele Bardone.

Konverents toimub Zoomi keskkonnas ja on tasuta. Registreerunutele saadetakse osalemiseks vajalikud juhised ja ettekanded salvestatakse. Konverentsi töökeel on inglise keel.

Registreerimine on juba alanud. Lisateave on kodulehel https://edutech.mii.lv/?p=5978.

Konverents on osa Erasmus+ projektist „MA in Educational Technology: A New Online Blended Learning Program for New Member States“.

Lisateave:
Marje Johanson, Tartu Ülikooli haridusteaduste instituudi projektide koordinaator, 737 6456, marje.johanson@ut.ee
Emanuele Bardone, Tartu Ülikooli haridustehnoloogia vanemteadur ja magistriõppekava programmijuht, 737 6022, emanuele.bardone@ut.ee

Sandra Sommer pressiesindaja tel +372 737 5681
mob +372 5307 7820 sandra.sommer@ut.ee
www.ut.ee