Autor:
Iris Reinula

Ilmunud on Universitas Tartuensise värske number

Ligi 3000 eksemplari uue hooaja avanumbrit jõuab rebasekottides uute tudengiteni.

„Et tervitada äsja ülikooli astunuid ja anda neile aimu Tartu võimalustest elada mitmekülgset üliõpilaselu, on ajakirjas seekord rohkem lugemist just üliõpilase vaatenurgast. Ent mitte ainult,“ ütles ajakirja peatoimetaja Tiia Kõnnussaar.

Värskest numbrist leiab lugeja pikema loo sellest, mida arvavad üliõpilased võimalikust õppemaksust. UT palus selles küsimuses ka rektor Toomas Asseri seisukohta.

Mis on korporatsioonide sügavam mõte ja võlu, küsib sügisnumbris professor Anneli Kaasa, oma kogemusi jagavad akadeemiliselt organiseerunud üliõpilased. Selle üle, kuidas eestlased ise oma keelt väärtustavad, arutletakse artiklis „Kas tahaksid ära õppida salakeele?“.

Vallo Mulk grandikeskusest kutsub teadlasi üles paremini selgitama alusteaduste tähtsust ja teadustöö mõju ühiskonnas, mõeldes 10. „Euroopa Horisondi“  programmile, mis algab aastal 2028.

Reportaaž Laelatu kaitsealalt tutvustab ülikooli loodusteadlaste teadustööd. Mida on meil õppida idamaadelt, küsivad Märt Läänemets ja Alevtina Solovyeva, kes kirjutavad orientalistikateaduse ajaloost Tartu Ülikoolis. Portreeloo kangelane, tekstiilikunstnik ja õppejõud Ave Matsin kutsub üles hoidma meie kultuurilist elurikkust.

Põnevat pilguheitu videomängude loojate maailma pakub Meelis Friedenthali intervjuu suvel Tartut külastanud maailmakuulsa mängulooja Josh Sawyeriga, kelle värskeimas mängus „Pentiment“ tuleb lahendada keskaegseid mõrvamüsteeriume.

Toimetus kutsub nii esmakursuslasi kui ka teisi ülikoolipere liikmeid üles Universitas Tartuensisele oma kaastöid saatma. Oodatud on nii populaarteaduslikud artiklid kui ka näiteks luuletused, lühijutud ja karikatuurid.

UT on tasuta saadaval kõigis ülikooli õppe- ja teadushoonetes ning veebilehel ajakiri.ut.ee, kust leiab lisaks paberajakirjas olevatele materjalide veel lisalugemist.
Kas leidsite vajaliku informatsiooni? *
Aitäh tagasiside eest!
Rektor Toomas Asser ja Kadri Voorand

Vabade kunstide professor Kadri Voorand kohtus rektor Toomas Asseriga

Peahoone

Kuidas mõjutavad ühiskondlikud muutused Tartu Ülikooli?

Arendusseminar Pärnus

Ülikooli uue arengukava arutelud jätkusid Pärnu kolledžis