Autor:
Canva

Ilmus sügisene Tartu Ülikooli kestlikkuse infokiri 

Esimeste jahedamate ilmade tuules on ilmunud Tartu Ülikooli sügisene kestlikkuse infokiri. Lõppenud suvi oli maailma mõõtmisajaloos üks kuumimaid ja Eestis üks kuivimaid. Värske ülevaade näitab, et Maa üheksast taluvuspiirist oleme ületanud kuus. Seejuures teeb teadlastele enim muret just biosfääri ja elurikkust puudutavate piiride veelgi ulatuslikum ületamine.   

Infokirjast saab lühiülevaate Tartu Ülikoolis alanud ja algavatest teadusprojektidest, millega aidatakse kaasa üleilmsete kitsaskohtade tuvastamisele ning lahendamisele. Muu hulgas uuritakse soomuldadest eralduva naerugaasiga seotud aineringet ning arendatakse personaalmeditsiini ja rohetehnoloogiat.  

Samas tuletab värske uuring meelde, et üksnes teaduse ja tehnoloogia tulevikuarengule lootma jäädes ei pruugi kahjulik keskkonnamõju väheneda ning ühiskonna alususkumusi on tarvis ümber mõtestada. Veel tuleb infokirjas juttu sellest, kuidas kohaneda juba toimunud muutustega ja suurendada ühiskonna kriisivalmidust.


Tutvu värske infokirjaga ja selle regulaarseks saamiseks sisesta tellimisvormi oma e-posti aadress.


Tartu Ülikooli kestlikkuse infokiri toob kord kvartalis lugejani kestlikkusega seotud teadusuudised, lugemissoovitused ja ürituste info, käsitledes eri teemasid nii looduskeskkonna, ühiskonna, tervise kui ka kultuuri ja keele vaatenurgast. Järgmine infokiri ilmub detsembris. 

Energiatehnoloogia

Ülikool toob Ida-Virumaale tippspetsialiste ja tulevikutehnoloogiaid

Õppematerjalide tutvustamine haridustöötajatele Rakveres

Valminud on teaduspõhised materjalid kliimamuutustega seotud õppetegevuseks eri haridusastmetel

Naised

Tartus luuakse Läänemere maade naisajaloo võrgustik